لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ایران ۲۲:۳۲

ژاپن خواستار مراقبت بيشتر کشتی ها حين عبور از تنگه هرمز شد


'

نشنال، روزنامه انگلیسی زبان امارات متحده عربی زیر عنوان «هشدار ژاپن به کشتی ها برای هوشیاری در تنگه هرمز در واکنش به انفجار یک نفت کش» می نویسد وزارت حمل و نقل ژاپن به کشتی های ژاپنی که از تنگه هرمز می گذرند، با توجه به آسیب ناشی از انفجار مشکوک ماه گذشته در نفت کش متعلق به شرکت کشتیرانی Mitsui OSK در آن گذرگاه آبی، هشدار داده است بیشترمراقب باشند.

وزارت حمل ونقل ژاپن می گوید کشتی هایی که از تنگه هرمز عبور می کنند باید هشیاری کامل به خرج دهند و به خصوص در ساعات شب توجه خود را به حرکت کشتی های کوچک معطوف کنند.

وزارت حمل و نقل ژاپن از اتحادیه صاحبان کشتی های باری و نیز اتحادیه کشتی های مسافربر اقیانوس پیما خواستار تقویت تدابیر امنیتی شده است.

نفت کش M Star ماه گذشته هنگام عبوراز نزدیکی تنگه هرمز، که گذرگاه آبی عبور نزدیک به چهل درصد نفت جهان از کشورهای تولید کننده نفت در خلیج فارس است، با آسیبی روبرو شد که به نظر می رسد ناشی از یک انفجار بود.

کارشناسان امارات متحده عربی به کوبیده شدن یک قایق مملو از مواد منفجره به بدنه این نفت کش سیصد و سی و سه متری ظنین اند. به گزارش خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی، ماموران در جریان تحقیقات، رگه هایی از مواد منفجره را در حفره ناشی از این برخورد پیدا کردند.

XS
SM
MD
LG