لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

دو کارگر تاسیسات اتمی فوکوشیما در ژاپن، بستری شدند


دو کارگر تاسیسات اتمی فوکوشیما در ژاپن، بستری شدند
دو کارگر تاسیسات اتمی فوکوشیما در ژاپن، بستری شدند

مقام های ژاپنی می گویند، دو کارگری که در نیروگاه اتمی صدمه دیده فوکوشیما در شمال غربی آن کشور کار می کردند، در بيمارستان بستری شده اند. این دو کارگر بعد از ورود به حوضچه آبی در راکتور از ناحیه پا زخمی شده و در معرض اشعه رادیو اکتیو قرار گرفته اند. درجه حرارت راکتور صدمه دیده تا ۴۰۰ درجه سانتیگراد بالا رفته و هلیکوپترهای ارتش ژاپن تلاش می کنند با ریختن مقادیر زیادی آب آن را خنک کنند.

سخنگوی دولت ژاپن روز پنجشنبه اعلام کرد سه نفر از کارکنان نيروگاه فوکوشيما هنگام کار بروی سيستم خنک کننده رآکتور شماره ۳ ، خطرناکترين رآکتور اين نيروگاه در معرض امواج شديد اشعه راديواکتيو قرار گرفتند.

کار تعمير رآکتورهای آسيب ديده در نيروگاه فوکوشيما از روز پنجشنبه از سر گرفته شده است.
روز گذشته و بعد از آن که اعلام شد میزان رادیو اکتیو برای کودکان زیر یک سال در پایتخت ژاپن بیش از حد مجاز است، هجوم خریداران باعث شد تا بطری های آب شرب در فروشگاه های توکیو نایاب شود. دولت ژاپن نیز بلافاصله ۲۴۰ هزار بطری آب میان مردم توزیع کرد. بنا به گزارش ها، روز پنجشنبه میزان رادیواکتیو در آب شهری پایتخت ژاپن به میزان عادی

بازگشته است. طبق آخرين گزارشهای رسيده از ژاپن، آمار تلفات زلزله و سونامی اين کشور از مرز ۹۸۰۰ تن گذشته است. بر اثر اين واقعه تا کنون ۳۰۰ هزار نفر نفر آواره، و حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر نیز مفقود الاثر هستند.

XS
SM
MD
LG