لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۶

انتظار شوهر پولدار، تمایل جوانان به ازدواج را در ژاپن کاهش داده است


دو دختر ژاپنی.
دو دختر ژاپنی.

اگر فکر می کنید که چون شما در ایران بخاطر مشکل مالی تمایلی به ازدواج ندارید، و این فقط مشکل شماست، سخت در اشتباه هستید. در ژاپن هم مشکل مشابه است.

شمار جوانان ژاپنی که می خواهند ازدواج کنند کاهش یافته و بسیاری به کافی نبودن درآمد برای تامین انتظارات زنان به عنوان دلیلی برای پرهیز از ازدواج استناد می کنند.

به گزارش رویترز، مطالعات یک گروه پژوهش نشان می دهد تنها ۳۸.۷ درصد مردان مجرد ژاپنی در سن ۲۰ سالگی گفتند آنها می خواهند هرچه زودتر ازدواج کنند یا سرانجام ازدواج خواهند کرد. این رقم سه سال پیش ۶۷.۱ درصد بود.

یک شرکت بیمه عمر پشت این تحقیق بود. براساس این تحقیق، بیش از نیمی از زنان مجرد می خواهند شوهر شان در سال دستکم چهار میلیون ین معادل ۳۸ هزار دلار در آمد داشته باشد. یعنی با دلار ۳.۵ هزار تومانی، حدود ۱۳۵ میلیون تومان در سال. زیاد است؟

فکر می کنید چنین مردانی در ژاپن پیدا شوند؟ جهت اطلاع تان، فقط ۱۵.۲ درصد مردان ژاپنی چنین درآمدی دارند.

شکاف بین انتظارات و واقعیت، یکی از دلایلی برای بیشتر مردم شده که ازدواج نکنند یا در سنین بالاتر پای سفره عقد بنشینند.

این گزارش در حالی منتشر می شود که دولت شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن برای انتخابات مجلس اعیان در روزهای آینده تلاش می کند و یکی از شعارهای آنها تسهیل اقتصادی و برداشتن گام هایی جهت بالا بردن نرخ زاد و ولد است.

پژوهش نشان می دهد نرخ ازدواج برای دختران مجرد ۲۰ ساله از ۸۲.۲ درصد در قبل به ۵۹ درصد کاهش یافته است.

فقط ۲۰ ساله های مجرد قید ازدواج را نزده اند. در میان زنان و مردان مجرد ژاپنی ۳۰ ساله نیز نرخ کسانی که می خواهند ازدواج کنند، بیش از ۱۰ در صد پائین آمد و به ترتیب به ۴۵.۷ و ۴۰.۳ درصد کاهش یافته است.

XS
SM
MD
LG