لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۱

دادگاه ژاپنی: طراحی قایق به شکل "واژن" جرم نیست


هنرمند جوان ژاپنی به نام مگومی ایگاراشی در سال ۲۰۱۴ اقدام به طراحی نمونه هایی از این قایق های تک نفره کرد
هنرمند جوان ژاپنی به نام مگومی ایگاراشی در سال ۲۰۱۴ اقدام به طراحی نمونه هایی از این قایق های تک نفره کرد

دادگاهی در ژاپن حکم داده است الهام گرفتن یک هنرمند از شکل واژن (آلت تناسلی زنان) برای ساخت قایق های کوچک، در حقیقت شکلی از "هنر عامه" است؛ با این حال، تصویر سه بعدی که طرفداران این نوع هنر را قادر می سازد اینگونه قایق را در ابعاد بزرگتر بسازند، در این طبقه بندی نمی گنجد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که یک هنرمند جوان ژاپنی به نام مگومی ایگاراشی در سال ۲۰۱۴ اقدام به طراحی نمونه هایی از این قایق های تک نفره کرد و سپس تصاویر و شرح طرح خود را برای طرفدارانش ایمیل کرد تا بتوانند با استفاده از آن کایاک های خودشان را بسازند. اقدامی که با واکنش بسیاری روبرو شد.

خانم ایگاراشی به شبکه خبری سی.ان.ان با بیان این که "آلت تناسلی، دست کم برای شمار زیادی از زنان، از جمله خود من، زشت و ناهنجار نیست،" گفت فکر نمی کند کار او، مانند پورنوگرافی که به شکل های گوناگون در ژاپن دیده می شود، تحریک کننده باشد.

دادگاه این هنرمند جوان را از اتهام "هرزگی" تبرئه کرده است، اما او را بابت ارائه الکترونیکی اطلاعات که به مردم اجازه می دهد کایاک یا قایق های پارویی تک نفره به شکل واژن بسازند، ۴۰۰ هزار ین ( معادل ۳۶۷۰ دلار) جریمه کرد.

ژاپن صنعت پورنوگرافی پررونقی دارد و دسترسی به تصاویر سکسی، بویژه به شکل انیمشین یا کارتون در آن کشور دشوار نیست، اما توزیع تصاویر سانسور نشده آلات تناسلی واقعی، جرم محسوب می شود.

XS
SM
MD
LG