لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۳

تویوتای برقی در راه است


تویوتای برقی در راه است
تویوتای برقی در راه است

تولید این خودروهای کوچک، تویوتا را به هیجان آورده است. این شرکت اعلام کرده است که نسل بعدی خودروهای سازگار با محیط زیست هایبرید، برقی- بنزینی خواهد بود که همچنان برای خودروهای سبز استاندارد است. تویوتا تاکید کرده است که راننده ها از این پس نباید نگران تمام شدن شارژ باتری خودرو خود باشند.

این خودرو هنگام آزمایش در مسافت کوتاه با مشکلی مواجه نشده است. تاکیشی اوچیامادا نایب رئیس اجرایی تویوتا می گوید: «خودرو جدید براساس مدل آی کیو تویوتا، ساخته شده که برای مسافت های کوتاه در نظر گرفته شده است. ما فکر می کنیم بهتر است خودروهای برقی را با تاکید بر روی استفاده در سفرهای کوتاه و همزمان با گسترش بازار، توسعه دهیم. در موقعیت فعلی ما تلاش می کنیم تا خودروهای برقی تویوتا را تا سال ۲۰۱۲میلادی در ژاپن، اروپا و آمریکا روانه بازار کنیم».

تویوتا قصد دارد سالانه ۵۰ هزار دستگاه از این مدل را با قیمت ۳۶ هزار دلار به بازار عرضه کند. این شرکت به دلیل موفقیت اتومبیل های هایبریدی برقی- بنزینی قبلی خود، طرحی در دست دارد که تا سال ۲۰۱۲، یازده مدل جدید هایبریدی را روانه بازار کند.

هانس گریمل، سردبیر بخش آسیا مجله «آتوموتیو نیوز» می گوید: «شرکت های خودروسازی دیگر از این عرصه عقب افتاده اند. گرچه رقبای ژاپنی تویوتا نظیر نیسان و میتسوبیشی، در مسابقه برای عرضه خودروهای جدید هایبرید به بازار از سایر شرکت ها جلوتر هستند».

کارشناسان معتقدند که خودروهای برقی، هنوز راه دشواری تا تسخیر بازار در پیش دارند و تا سالها تنها سهم کوچکی را به خود اختصاص خواهند داد. زیرا استفاده گسترده از این نوع خودروها، به جایگاههای شارژ باتری نیاز دارد.

XS
SM
MD
LG