لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۳

بازیگر ژاپنی نقش «گودزیلا» درگذشت


شاید شما هم تعجب کنید از اینکه بدانید کاراکتر گودزیلا در فیلم های ژاپنی یک بازیگر داشت. «هارو ناکجیما» بازیگر نقش "گودزیلا" در نخستین فیلم های این مجموعه مشهور سینمایی درگذشت، او هنگام مرگ ۸۸ سال داشت. این هنرمند ژاپنی که به آقای گودزیلا معروف بود، در دوازده فیلم این مجموعه سینمایی حضور داشت و نقش این هیولای ترسناک را بازی کرد.

هارو ناکجیما فعالیت های حرفه ای خود را در سینمای ژاپن بعنوان بدلکار و سیاهی لشکر آغاز کرد و در فیلم های مختلفی از جمله «هفت سامورایی» به کارگردانی «آکیرو کوروساوا» شرکت داشت.

او در سال ۱۹۵۴ با بازی در نخستین فیلم گودزیلا به کارگردانی «ایشیرو هوندا» به شهرت رسید، او مجبور بود برای ایفای این نقش لباس مخصوصی از جنس بتون و سیمان بر تن کند که بیش از یکصد کیلوگرم وزن داشت.

او بارها در مصاحبه های رسانه ای خود بازی در این نقش و تحمل وزن زیاد این لباس سنگین را دشوارترین چالش دوران بازیگری توصیف کرد.

هارو ناکجیما برای درک بهتر حرکات این موجود عظیم الجثه، ماهها در باغ وحش توکیو رفتار میمون ها و اوران گوتان ها را زیر نظر داشت و در ایفای نقش گودزیلا از این تجربه ارزشمند بهره گرفت.

او برای آخرین بار در سال ۱۹۷۲ نقش گودزیلا را بازی کرد و سپس با این مجموعه سینمایی خداحافظی کرد.

هرچند که در این نقش چهره واقعی او هرگز دیده نشد با این حال محبوبیت زیادی به ویژه در ژاپن داشت و از ارزش و احترام بسیاری برخوردار بود.

با پیشرفت فناوری، از جلوه های بصری و شگردهای رایانه ای در تولید نسخه های بعدی گودزیلا استفاده شد و نیازی به بازیگر نبود.

گودزیلا هیولایی بزرگ است که پس از یک آزمایش هسته ای از بستر اقیانوس برخاسته، همه چیز را نابود می کند و به جنگ موجودات تخیلی دیگر می رود.

آخرین فیلم از این مجموعه سینمایی با عنوان «شین گودزیلا» سال گذشته توسط استودیوی فیلمسازی «توهو» در ژاپن ساخته شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG