لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۳۴

خبر سکته قلبی و در گذشت احمد جنتی تکذیب شد


صبح امروز خبری در برخی از سایتهای اینترنتی منتشر شد که از بستری شدن و حتی درگذشت احمد جنتی دبیر شورای نگهبان حکایت داشت.

این خبر به سرعت با تکذیب مسولان جمهوری اسلامی مواجه شد. عباسعلی كدخدايی، سخنگوی شورای نگهبان در گفت وگو با چند خبرگزاری داخلی ایران با تکذیب این خبراظهار داشت، «شايعه هايی كه مطرح شد، اعتبار رسانه های مطرح كننده را برای مردم روشن كرد. انتشار اين شايعه نشان داد كه چگونه برخی رسانه هايی كه با نظام جمهوری اسلامی ايران كينه قديمی دارند، اين مسايل را مطرح ميكنند و توجه مردم را به دروغ به خود جلب ميكنند.» وی افزود که هم اکنون احمد جنتی در كمال صحت و سلامت است و وقتی موضوع شايعه درگذشتش را شنیده به آن خنديده است.

مهدی خورشيدی، دبير شورای مشاورين رياست جمهوری وداماد محمود احمدی نژاد، نیز در گفت وگو با ايسنا گفت، «آيتالله جنتی در صحت و سلامت كامل هستند وبه عنوان دبير شورای مشاورين رياست جمهوری نشر چنين اكاذبی را محكوم ميكنيم.»

این اظهارات در حالی بیان می شود که برای اولین بار سایت رجا نیوز، از سایت های هوادار دولت خبر، بستری شدن احمد جنتی را به نقل از یک سایت حکومتی دیگر، مشرق، منتشر کرد و پس از آن وبسایت «انقلاب اسلامی» متعلق به ابوالحسن بنی صدر این خبر را بر روی پایگاه اینترنتی خود قرار داد.

اگر چه پس از آن هم رجا نیوز و هم مشرق این خبر را از روی سایتشان حذف کردند.

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، از بانفوذترین روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی است و همواره مورد انتقاد گروههای مخالف سیاسی ایران قرار گرفته است.

مخالفین جنتی بر این اعتقادند که شورای نگهبان تحت رهبری وی سالهاست که با استفاده از نظارت استصوابی حق انتخاب کردن وانتخاب شدن آزاد شهروندان ایرانی را محدود کرده و به جانبداری از یک جناح سیاسی خاص پرداخته است. جنتی از طرفداران جدی محمود احمدی نژاد است که در جریان انتخابات دهم ریاست جمهوری و حوادث پس از آن به جانبداری آشکار از احمدی نژاد پرداخت و به شدت بر علیه مخالفین وی موضع گیری کرد.

درخواست اعدام بازداشت شدگان حوادث پس از انتخابات از دستگاه قضایی ایران، ادعای پرداخت يک میلیارد دلار ازسوی آمریکایی ها به رهبران مخالفین دولت برای براندازی نظام جمهوری اسلامی و برگزیده شدن و ماموربودن آ یت الله خامنه ای از سوی خدا از دیگر اظهارات بحث برانگیز وی درماههای اخیر بوده است.

XS
SM
MD
LG