لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۸

سرمشغولی های جیمز فرانکو، بازیگر و مجری مراسم اهدای جوایز اسکار امسال


سرمشغولی های جیمز فرانکو، بازیگر و مجری مراسم اهدای جوایز اسکار امسال
سرمشغولی های جیمز فرانکو، بازیگر و مجری مراسم اهدای جوایز اسکار امسال

جیمزفرانکو بازیگرنامزد جایزه اسکار فیلم «۱۲۷ ساعت» تازه ترین اثر سینمایی «دنی بویل» کارگردان بریتانیایی برنده اسکار این روزها علاوه بر آماده شدن برای ایفای نقش مجری مراسم اهدای جوایز اسکار با همکاری «آن هاتووی»، به شدت مشغول امضای قراردارهای تازه برای بازی در فیلم های گوناگون است. تعداد پروژه های در دست تهیه با شرکت جیمزفرانکو فهرست بلندی را تشکیل می دهد که بنا برگفته دست اندرکاران تنها بخشی از آن کافی است تا بتواند این بازیگر مستعد و جوان را تا آخرعمرمشغول نگهدارد.

جیمزفرانکو که اخیرا بازی درفیلم «هاول»Howel درنقش «آلن گینزبرگ» شاعر معروف دوران «بیت» Beat Generation آمریکا را تمام کرده است در حال صحبت های اولیه درباره شرکت درفیلم دیگری به نام Ham & Rye است که در آن او نقش «چارلز بوکافسکی» شاعر و رمان نویس زیرزمینی آمریکا را بازی می کند.او هم چنین درفیلم دیگری به نام «برج شکسته» Broker Tower درباره «هارت کرین» شاعرآمریکایی ایفای نقش خواهد کرد.

جیمزفرانکوعاشق همه چیز ازجمله شعرو ادبیات است. به همین جهت نیز با «بنیاد شعر» آمریکا مصاحبه ای انجام داده است ودر آن درباره رابطه عمیق خود با شعر و شاعری سخن گفته است. او در این مصاحبه درباره «کرین» و شعر برجسته او«پل» سخن گفته است:«کرین می خواست که شعرهای مشکل و پیچیده بسراید. او می خواست که این اشعار به شیوه ای غیرمعمول و رواج نیافته خوانده بشوند. من وقتی شروع به تهیه فیلم «برج شکسته» کردم پیش خودم فکر کردم این فیلم حتما باید نوعی «بیوپیک» یا زندگینامه سینمایی باشد. اما من نمی خواستم حس و آن ویژه گی های شعر«کرین» را از دست بدهم. کرین مقاله ای به نام «هدف کلی و تئوری» نوشته است که کار او را توصیف می کند چرا که این شاعرمی دانست درک نوع شعرش برای دیگران تا حدود زیادی مشکل است. او در این مقاله درباره این مسئله صحبت می کند که چگونه می توان معانی و مفهوم یک شعر را از طریق برخورد تشبیهات و استعاره ها دریافت و چگونه فحوا و رویه این استعاره ها درجایی فراسوی کلمات نشسته اند و با یکدیگرایجاد ارتباط می کنند و درواقع معنی شعر او هم این است و نه آنچه کلمات به شما نشان می دهند. بنا براین من فکر کردم شاید بتوانم چیزی برابر با این مفهوم را در زبان سینما پیدا کنم و از طریق آن به هدفم برسم. فکر می کنم خیلی جالب خواهد بود اگربتوانیم برخی از وقایع زندگی «کرین» را از طریق بیان احساسات او از درون شعرهایش نشان بدهیم و نگاهی شاعرانه به شعر و زندگی او داشته باشیم.»

برخی از فیلم ها و پروژه های دردست تهیه جیمز فرانکو به شرح زیراست:

فیلم «عالیجناب» به کارگردانی دیوید گوردون گرین و با شرکت «ناتالی پورتمن» که فیلمبرداری آن در اوائل ماه آوریل امسال به پایان خواهد رسید. فیلم «خیزش میمون ها» ساخته «روپرت وایدمن» هم اکنون در حال تدوین است و در ماه نوامبر آینده بر روی پرده سینماها خواهد آمد. جیمز فرانکو در این فیلم با «فریدا پینتو» و «جان لیتگو» همبازی شده است. فیلم «آز بزرگ و قدرتمند» از روی کتاب جادوگر شهر زمرد ساخته «سام ریمی» و با شرکت «میلا کونیس» بازیگر نامزد جایزه اسکار فیلم «قوی سیاه». فرانکو هم چنین به عنوان تهیه کننده، فیلمنامه نویس و کارگردان فیلم «برج شکسته» را درباره «هارت کرین» شاعر آمریکایی در دست تهیه دارد که درحال حاضر مراحل اولیه فیلمبرداری را می گذراند. در برنامه هایی که جیمز فرانکو درحال حاضر در دست تهیه دارد، زندگینامه جیمزدین و فیلمی از زندگی «سال مینیو» بازیگر فقید فیلم های قدیمی «شورش بی دلیل» و «اکسدوس» که در دهه هفتاد میلادی به صورت مرموزی به قتل رسید نیز گنجانده شده است.

XS
SM
MD
LG