لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

کمیته نیروهای مسلح سنا صلاحیت «جیمز متیس» را برای وزارت دفاع تایید کرد


کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا صلاحیت ژنرال جیمز متیس را برای وزارت دفاع آمریکا و ریاست پنتاگون تایید کرد.

سناتور جان مک کین رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا در بیانیه ای در وبسایت خود ضمن اعلام این خبر گرفت که این کمیته با ۲۶ رای موافق و یک رای مخالف نامزدی آقای متیس را تایید کرد. به این ترتیب نامزدی رسمی ژنرال متیس مستقیما به سنا ارجاع داده می شود.

ژنرال متیس، گزینه پیشنهادی دونالد ترامپ برای وزارت دفاع، روز پنجشنبه ۱۲ ژانویه در کمیته فوق به پرسش های سناتورها از هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات پاسخ داد.

همان روز سنای آمریکا که اکثریت آن با جمهوریخواهان است، به اتفاق آرا معافیتی را تصویب کرد که راه را برای ژنرال بازنشسته جیمز متیس به سوی تصدی وزارت دفاع هموار کرد.

طبق قانون وزیر دفاع آمریکا باید هفت سال از خدمت نظامی به دور باشد. آقای متیس سه سال و نیم پیش در سال ۲۰۱۳ بازنشسته شد و برای معافیت از این قانون به رای سنا نیاز داشت.

مجلس نمایندگان نیز روز جمعه معافیت فوق را تصویب کرد. طبق قانون وزیر دفاع آمریکا باید هفت سال از خدمت نظامی به دور باشد. آقای متیس سه سال و نیم پیش در سال ۲۰۱۳ بازنشسته شد و برای معافیت از این قانون به رای سنا نیاز داشت. با رای فوق ژنرال متیس یک گام به دفتر ریاست پنتاگون نزدیک شد

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

.

XS
SM
MD
LG