لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۰

تقاضای اعدام برای متهم تیراندازی مرگبار در کلرادو


جیمز هولمز در جلسه پیشین دادگاهش در روز ۲۷ مارس ۲۰۱۳
جیمز هولمز در جلسه پیشین دادگاهش در روز ۲۷ مارس ۲۰۱۳
دادستان کل ایالت کلرادو امروز دوشنبه در جلسه دادگاه جیمز هولمز گفت که دادستانان کلرادو برای این متهم، مجازات اعدام تقاضا کرده اند.

هولمز دانشجوی ۲۵ ساله ای است که تابستان گذشته ۱۲ نفر را در سینمایی در شهر دنور کلرادو به ضرب گلوله کشت و ۵۸ تن دیگر را زخمی کرد.

جیمز هولمز که هنگام ایراد سخنان دادستان کل کلرادو در دادگاه حضور داشت، با شنیدن این سخنان هیچ واکنشی از خود نشان نداد و چون همه جلسات دیگر دادگاهش که تاکنون برگزار شده، با چهره ای عاری از هر گونه احساس نمایان، سکوت اختیار کرد.

والدین آقای هولمز و بازماندگان قربانیان این تیراندازی نیز در دادگاه حضور داشتند. جلسه بعدی دادگاه جیمز هولمز قرار است ۳ فوریه ۲۰۱۴(ده ماه دیگر) برگزار شود.

وکلای متهم این پرونده پیش تر تقاضا کرده بودند که دادگاه مجازات وی را بر مبنای عدم سلامت روانی، تقلیل دهد یا از مجازات مرگ به مجازات حبس ابد بدون امکان عفو تبدیل کند، اما دادگاه اعلام کرد که عدم سلامت عقل متهم اثبات نشده است.

دادستان کل ایالت کلرادو در پاسخ به تقاضای وکلای هولمز، نوشت که هم متهم و هم وکلای وی به خوبی می دانند که او کناهگار است، و به همان خوبی هم می دانند که وی به جنون مبتلا نیست.

وکلای جیمز هولمز گفته اند که وی از زمان بازداشت تاکنون، دو بار در بیمارستان بستری شده و یکی از این دوبار به سبب مجروح کردن خود و عدم تعادل روانی به آسایشگاهی روانی در شهر دنور منتقل شده و چندین روز آنجا بستری بوده است.
XS
SM
MD
LG