لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۷

دنیل کریگ افسر افتخاری نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا شد


دنیل کریگ و فرمانده نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا
دنیل کریگ و فرمانده نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا

دنیل کریگ، بازیگر نقش جیمز باند، به عنوان افسر افتخاری نیروی دریایی بریتانیا برگزیده شد؛ مقام فرماندهی که با شخصیت مأمور مشهور «۰۰۷» در این مجموعه سینمایی مطابقت می‌کند.

به گزارش شبکه خبری «سی‌ ان ان»، فرمانده نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر، از اعطای درجه فرماندهی به دنیل کریگ ابراز خرسندی کرد.

آدمیرال سر تونی ردکین گفت، دنیل کریگ در پانزده سال گذشته به عنوان «فرمانده باند» افسر نیروی دریایی شناخته شده که با مأموریت‌های خود در جهان بریتانیا را ایمن نگاه می‌دارد، و در ادامع افزود، «این دقیقا همان کاری است که نیروی دریایی سلطنتی واقعی به صورت روزانه انجام می‌دهد و از فناوری و مهارت مشابه جیمز باند استفاده می‌کند.»

در این بیانیه همچنین گفته شده است دنیل کریگ قصد دارد از این مقام افتخاری خود که هفتمین درجه برتر در ساختار نیروی دریایی سلطنتی است، برای کمک به خانواده‌های نظامیان بریتانیایی استفاده کند.

دنیل کریگ
دنیل کریگ

دنیل کریگ برای پنجمین بار در نقش این ابرجاسوس بریتانیایی ظاهر می‌شود و در فیلم «زمانی برای مردن نیست» نقش‌آفرینی می‌کند. ارتش بریتانیا در این اثر، گوشه‌هایی از جنگ‌افزارها و تجهیزات سخت‌افزاری و پیشرفته خود را نیز به نمایش گذاشته است.

زمانی برای مردن نیست، بیست و پنجمین فیلم از مجموعه فیلم های سینمایی جیمز باند است که اکران آن به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا بارها به تعویق افتاد.

این فیلم اواخر سپتامبر ‌در انگلستان، و از اوایل اکتبر در آمریکا اکران می‌شود و به احتمال زیاد آخرین‌ حضور دنیل کریگ در نقش جیمز باند است.

XS
SM
MD
LG