لینکهای قابل دسترسی

سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۲

جمیله جمیل بازیگر بریتانیایی اعلام کرد یک دگرباش جنسی است


«جمیله جمیل» بازیگر، مجری، مانکن و نویسنده بریتانیایی چهارشنبه با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی، اعلام کرد که یک دگرباش جنسی است.

او چند سال پیش یک رنگین کمان (نماد دگرباشان جنسی) را به نام کاربری خود در شبکه های اجتماعی اضافه کرد ولی این نخستین باری است که بصورت علنی در این رابطه سخن می‌گوید.

جمیله جمیل از پدری هندی و مادری پاکستانی در لندن متولد شد و در حال حاضر فعالیت‌های هنری خود را در آمریکا ادامه می‌دهد.

انتخاب او به عنوان داور یک برنامه واقع گرایانه در شبکه جدید پخش اینترنتی «اچ بی او مکس» با محوریت دگرباشان جنسی با انتقادات زیادی در رسانه‌های خبری همراه شد و بسیاری، این هنرمند بریتانیایی را به دلیل عدم آشنایی با زندگی دگرباشان جنسی، شایسته قضاوت در چین رقابتی ندانستند.

جمیله جمیل پس از مشاهده نظرات و دیدگاه‌های منتقدین در نهایت تصمیم گرفت در این زمینه شفاف‌سازی کند.

او در پیام خود یادآور می ‌شود، به عنوان یک زن آسیایی از افشای هویت و تمایلات جنسی خود واهمه داشته است و پذیرش این موضوع برای خانواده و جامعه او ساده نیست.

جمیله جمیل ۳۳ ساله پس از بازی در سریال «جای خوب» در شبکه تلویزیونی «ان بی سی» به شهرت زیادی رسید و در سال‌های اخیر به عنوان مدل با نشریات هنری مثل «وگ»، «گلمور» و «کاسموپولیتن» همکاری داشته است.

او امیدوار است از این پس، به عنوان یک چهره هنری، فعال اجتماعی و دگرباش جنسی الگویی برای سایر زنان آسیایی باشد تا شرمنده هویت یا تمایلات جنسی خود نباشند و آزادانه درباره این مسائل صحبت کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG