لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۹

غلامحسين اسماعيلی:۴۷ زندان جديد در ۳ سال آينده در ايران ساخته خواهد شد


غلامحسين اسماعيلی:۴۷ زندان جديد در ۳ سال آينده در ايران ساخته خواهد شد
غلامحسين اسماعيلی:۴۷ زندان جديد در ۳ سال آينده در ايران ساخته خواهد شد

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران، ايرنا، غلامحسين اسماعيلی، رييس سازمان زندان‌ها و معاون رييس قوه قضائيه جمهوری اسلامی ايران، با اعلام خبر ساخت ۴۷ زندان جديد در ۳ سال آينده در ايران گفت عمليات ساختمانی برخی از اين زندان‌ها هم اکنون در حال انجام است.

در همين حال مصطفی محمد نجار، وزير کشور جمهوری اسلامی، معترضان را تهديد کرد که در صورت آمدن به خيابان ها، بشدت سرکوب خواهند شد. او رهبران مخالفان دولت و معترضان را «سران و عوامل فتنه» توصيف کرد و گفت که آنها در ۲۵ بهمن همراه منافقين، تجمعات غيرقانونی داشتند و در صورت تکرار، با آنها مطابق قانون، مقابله می شود.

روزنامه ابتکار نيز به نقل از آيت الله احمد جنتی، خطيب نماز جمعه تهران، می نويسد که بايد سران مخالفان دولت در خانه خود زندانی شوند و قوه قضاييه ارتباط آنها را با مردم قطع كند. خطيب نماز جمعه تهران می گويد بايد در خانه‌ اين افراد بسته شود، رفت و آمدهايشان محدود شود، نتوانند پيام بدهند يا بگيرند، و تلفن و اينترنت شان نيز قطع شود.

ابتکار همچنين در روز يکشنبه از بالاگرفتن تهديدها عليه اکبر هاشمی رفسنجانی، هر چند با شدت کمتر نسبت به آقایان موسوی و کروبی، خبر داد. به گزارش اين روزنامه گرچه انتقاد و حملات شديد اللحن عليه اين انقلابی کهنه کار تازگی ندارد، اما در روزهای اخير يک موضوع در اين حملات و انتقادات پررنگ تر ديده می شود و آن هم «تعيين مهلت» است. اين تعيين ضرب الاجل با نگاه به انتخابات هيئت رييسه مجلس خبرگان است که قرار است در هفته سوم اين ماه (اسفند) برگزار شود. بدون ترديد اين تعيين مهلت ها تهديد آقای رفسنجانی به برکناری وی از يکی از مهمترين سمت هايش می باشد و آنهم رياست مجلس خبرگان رهبری است.

اما روزنامه کيهان چاپ تهران در ارتباط با وقايع اخير در ايران از قول حجت الاسلام قرائتی، رييس ستاد اقامه نماز کشور، نوشته است: «عده ای به بهانه برگزاری راهپيمايی و حمايت از انقلاب مصر در ۲۵ بهمن به خيابان ها ريختند و در برابر ولايت فقيه ايستادند و کار اين افراد تکرار همان مسجد ضرار است و برخورد با آنها بايد همانند مسجد ضرار باشد.» آقای قرائتی سپس توضيح داده است: «در زمان پيامبر، با وجود اين که مسجد بزرگی در مدينه توسط رسول مکرم اسلام ساخته شده بود، عده ای با هدف فتنه گری مسجدی به نام مسجد ضرار بنا کردند که به دستور پيامبر تخريب شد.» آيت الله خامنه ای سال گذشته در ارتباط با ميرحسين موسوی و مهدی کروبی ماجرای مسجد ضرار را مطرح کرده بود.

اما در پی انتشار خبر مبنی بر کشيدن حصارهای آهنی اطراف منزل ميرحسين موسوی پس از بازداشت خانگی وی و همسرش، به دستور آيت الله جنتی، و پس از جايگزينی نيروهای امنيتی با محافظان شخصی آقای ميرحسين موسوی و همسر ايشان، شيرين عبادی حقوقدان و برنده جايزه صلح نوبل، در گفت و گو با صدای آمريکا، خاطرنشان کرد که قراردادن افراد در بازداشت خانگی، بدون محاکمه و صدور حکم از سوی مراجع قضايی، اقدامی فراقانونی است.

XS
SM
MD
LG