لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۰

رامین جهانبگلو جایزه صلح سازمان ملل را دریافت کرد


رامین جهانبگلو جایزه صلح سازمان ملل را دریافت کرد
رامین جهانبگلو جایزه صلح سازمان ملل را دریافت کرد

رامین جهانبگلو، استاد ایرانی دانشگاه تورنتو در کانادا جایزه صلح سال ۲۰۰۹ یک انجمن وابسته به سازمان ملل را از آن خود کرد.

جایزه صلح سازمان ملل «خانه آسیا» شامگاه سه شنبه ۱۱ اسفند در بارسلون اسپانیا به این پژوهشگر و فیلسوف ایرانی مقیم کانادا اهدا شد.

رامین جهانبگلو به هنگام دریافت جایزه خود گفت: «این جایزه متعلق به مردم ایران است که اعتراضات مسالمت آمیز خود را در چارچوب جنبش مدنی متحقق می کنند.»

آقای جهانبگلو گفت حضور من در این جا، صدای مردمی ست که بی صدا در ایران اعتراض می کنند.

در متن این جایزه صلح آمده است: «رامین جهانبگلو، فیلسوف مروج دوری از خشونت است که با تلاش های خستگی ناپذیر خود، در عرصه اندیشه و عقیده و در زمینه سیاسی به ارتقای صلح کمک کرده است.»

دکتر رامین جهانبگلو تحصیلات عالی خود را در فرانسه و کانادا تکمیل کرده است و مدتی در هند به تدریس و پژوهش مشغول بوده است. ترویج دیدگاه های صلح طلبانه و به دور از خشونت مهاتما گاندی، پیشوای هند همواره درصدر اولویت تحقیقات آقای جهانبگلو بوده است.

رامین جهانبگلو درسال ۱۳۸۵ به هنگام ترک ایران درفرودگاه تهران دستگیر شد و به مدت چهارماه در بازداشت نیروهای امنیتی ایران قرار داشت.

رامین جهانبگلو که بیش از ۲۰ کتاب به رشته تحریر درآورده است، هم اکنون از اعضای هیات علمی دپارتمان علوم سیاسی دانشگاه تورنتو است.

XS
SM
MD
LG