لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۳

ژاکت مایکل جکسون در ویدیوی «تریلر» به حراج گذاشته می شود


ژاکت مایکل جکسون در ویدیوی «تریلر» به حراج گذاشته می شود
ژاکت مایکل جکسون در ویدیوی «تریلر» به حراج گذاشته می شود

ژاکتی که مایکل جکسون در ویدیوی معروف و پرفروش «تریلر» Thriller پوشیده بود در اواخر ماه جاری در شهر ثروتمند نشین بورلی هیلز به حراج گذاشته خواهد شد.

«دارن جولین» گرداننده این حراجی می گوید که این ژاکت قرمز و سیاه معروف که از چرم ساخته شده «یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین اجناس و البسه مربوط به فرهنگ پاپ» می باشد. «جولین» معتقد است که ژاکت سلطان پاپ در این حراجی که در روزهای ٢۵ و ٢۶ ماه ژوئن برگزار خواهد شد، دست کم به مبلغی نزدیک به ٢٠٠ هزار دلار به فروش خواهد رسید.

مایکل جکسون فقید، زمانی این ژاکت معروف را با امضای خودش روی آن به «دنیس تامپکین» و «مایکل بوش» دوستان نزدیک و طراحان لباس هایش هدیه کرده بود. وی از آن ها خواسته بود که از این ژاکت قدیمی به عنوان الگویی برای ساختن لباس هایی مشابه برای کنسرت های تازه او استفاده کنند. کنسرت هایی که هرگز برگزار نشد.

بخشی از عواید حاصله از فروش ژاکت مایکل جکسون به «شامبلا» مکانی که در آن از «تریلر» و «سبو»، دو ببربنگالی که از زمان فروش «نورلند»، قصر مسکونی مایکل جکسون درسال ۲۰۰۶ تا کنون در آنجا از آن ها نگهداری می شود اهدا خواهد شد.

برخی دیگر از متعلقات مایکل جکسون که در حراجی شهر بورلی هیلز به فروش گذاشته خواهد شد عبارتند از کلاه گیسی که او هنگام اعلام تاریخ کنسرت های نافرجامش بر سرداشت. یک کلاه شاپوی مخصوص و یک تک دستکش سنگ دوزی شده که «مایکل» روی صحنه از آن استفاده می کرد. یک پیراهن از موزیک ویدیوی «اسکریم» Scream و صندوق پست فلزی قدیمی جلوی قصر مسکونی وی در خیابان «کارول وود» بورلی هیلز، مکانی که این خواننده و آهنگساز فقید در سال ٢٠٠٩ در سن ۵٠ سالگی در آن درگذشت نیزبه حراج گذاشته خواهد شد.

در این حراجی در میان اجناس متعلق به مایکل جکسون، یکی از گیتارهای «اریک کلپتون»، چکمه های چرم ورنی و گلدار«فرانک سیناترا» و اتومبیل «جگوار» این خواننده قدیمی آمریکایی، یک کت چرمی متعلق به «جانی کش»، گیتار «الویس پریسلی»، یک سازدهنی امضا شده متعلق به «باب دیلن» و تقریبا ۶٠٠ قطعه مشابه از یادمان هایی در رابطه با موسیقی پاپ و راک متعلق به «بروس اسپرینگستین»، «بیتل ها»، «مدونا» و دیگران نیزبه حراج گذاشته خواهد شد. علاقمندان فرصتی خواهند داشت تا در دوهفته آینده و پیش از تاریخ برگزاری حراج از این مجموعه بی سابقه دیدن کنند.

در آخرهفته گذشته نیز یک حراجی دیگر در بورلی هیلز، متعلقات «لری هگمن» بازیگر نقش «جی آر» در سریال قدیمی و پرتماشاگر «دالاس» را به حراج گذاشته بود.

این بازیگر که در سریال «دالاس» نقش مرد ثروتمند خشک و بی رحمی را بازی می کرد که صاحب چاه های متعدد نفت در تگزاس بود، در دهه هشتاد به معروفیتی چشمگیر رسید. روز شنبه گذشته، هگمن توانست با فروش برخی از اشیا و متعلقات خود در حراجی «جولین» مبلغی بیش از ۵٠٠ هزار دلار پول نقد به دست بیاورد. تنها یکی از زین های نقره ای متعلق به یکی از اسب هایی که او از آن سواری می گرفت، به مبلغ ٨٠ هزار دلار فروخته شد.

لاری هگمن که در حال حاضر ٧٩ سال دارد و خود شخصا در حراج متعلقاتش حضور داشت، سال ها پیش از بازی در سریال «دالاس» در فیلم تلویزیونی دیگری به نام «خواب جینی را می بینم» نقش فضانوردی را بازی می کرد که در یک سفر فضایی، بطری پیدا می کند که یک «جینی» یا موجود جادویی داخل آن زندگی می کند. موجودی که می تواند در چند لحظه کوتاه همه آرزوهای او را برآورده کند. یک نسخه عین از بطری «جینی» نیز در حراج اخیر به مبلغ ١٠ هزار دلار فروخته شد.

XS
SM
MD
LG