لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۴

دستور محاکمه پزشک مخصوص مایکل جکسون صادر شد


دستور محاکمه پزشک مخصوص مایکل جکسون صادر شد
دستور محاکمه پزشک مخصوص مایکل جکسون صادر شد

دکتر کنراد موری، پزشک مخصوصی که درجریان قتل غیرعمدی مایکل جکسون دست داشته است به دستور قاضی دادگاهی در لس آنجلس به محاکمه کشیده خواهد شد.

شواهد در جریان دادگاه مقدماتی که در شش روز گذشته در دادگستری شهر لس آنجلس جریان داشته نشان می دهد که دکتر موری، پزشکی که برای مراقبت از مایکل جکسون استخدام شده بود پس از تزریق یک داروی خواب آور قوی و دیگر داروهای آرام بخش به او اطاق خواب او را ترک کرده و درنتیجه با اهمال خود موجب مرگ او شده است.

دستورمحاکمه دکتر موری فصل آخر ماجرای مرگ نابهنگام مایکل جکسون به شمار می رود که انتظار می رود در طول آن سلسله وقایعی که در نهایت به مرگ این ستاره محبوب پاپ منجرشد تحت بررسی قرارگرفته و چگونگی مرگ او برملا شود.

در طول شش روز گذشته شاهدهای گوناگون با بازگویی وقایعی که در ساعات پیش از مرگ مایکل جکسون براو گذشت د بسیاری از مسائل تا کنون مطرح نشده را آشکار کردند. ازجمله حضور فرزندان مایکل جکسون که دقایقی پیش از مرگ پدر شاهد این مناظر بوده اند.

چند نفردیگرمدعی هستندکه دکتر موری با بیش از یک ساعت تاخیر از تلفن زدن به آمبولانس و پلیس طفره رفت و بجای آن کوشید تا مایکل جکسون را به هوش بیاورد. پیش از رسیدن آمبولانس هم تنها کوشش دکتر موری پنهان کردن شواهد این واقعه بوده است.

مایکل پاستور، قاضی دادگاه عالی گفت که این شواهد به اندازه ای است که برای تشکیل دادگاه و انجام محاکمات کفایت می دهد و تنها از طریق این محاکمات است که گناه یا بی گناهی دکتر موری مشخص خواهد شد.

اعضای خانواده مایکل جکسون در این دادگاه حاضر بودند و از نتایج آن ابراز خشنودی کردند. لاتویا خواهر مایکل جکسون به خبرنگاران گفت:«من از این نتیجه گیری بی نهایت خوشحالم» و رندی جکسون هم در حالی که یک پلاکارد با علامت صلح در دست داشت در خارج از دادگاه از دادستان سپاسگزاری کرد.

هرچند دکترکنراد موری در دادگاه مقدماتی خود را بی گناه خوانده است اما پس از اعلام نتایج این دادگاه و دستور انجام محاکمات، وکلای مدافع او هیچگونه ابراز نظری نکرده و از گفتگو با خبرنگاران خودداری کردند.

هم چنین به درخواست «هیئت مدیره پزشکان کالیفرنیا» قاضی دادگاه مقدماتی، مجوز پزشکی دکتر کانرد موری را که درصورت گناهکار شناخته شدن به چهار سال زندان محکوم خواهد شد در ایالت کالیفرنیا لغو کرده است.

XS
SM
MD
LG