لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۳

درآمد مایکل جکسون دریک سالی که از مرگ او می گذرد به یک میلیارد دلار رسید


درآمد مایکل جکسون دریک سالی که از مرگ او می گذرد به یک میلیارد دلار رسید
درآمد مایکل جکسون دریک سالی که از مرگ او می گذرد به یک میلیارد دلار رسید

شواهد نشان می دهد که در یک سالی که از مرگ مایکل جکسون می گذرد او بیش از یک میلیارد دلار درآمد داشته است. نشریه بیلبورد Billboard که روی جلد آخرین شماره خود را به عکس خیالی از مایکل جکسون درحال کشیدن پرتره خود اختصاص داده است می نویسد: «شاید سزاوار نباشد که بگوئیم مرده مایکل جکسون بیشتر از زنده او ارزش داشته است! اما متاسفانه این یک واقعیت تلخ وخجالت آور است.»

اما این درآمد یک میلیارد دلاری نتیجه انعقاد یک قرارداد پر منفعت با شرکت پخش موسیقی «سونی» بوده است و عوایدی که از فیلم «همین است» This is It به جای مانده است.

بنا بر نوشته نشریه بیلبورد، مایکل جکسون از پس از مرگ تا به امروز بیش از ٣٨٠ میلیون دلار آلبوم فروخته است و نزدیک به ۴٠٠ میلیون دلار هم از فروش فیلم «همین است» که پرفروش ترین فیلم یک کنسرت درتاریخ به شمار می رود.

فیلم «همین است» با استفاده از بیش از صد ساعت فیلم ویدیویی ساخته شده است. این فیلم ها ازآخرین تمرین های مایکل جکسون هنگام آماده شدن برای اجرای کنسرت هایی در لندن گرفته شده است. کنسرت هایی که با مرگ نا به هنگام این سلطان پاپ هرگز برگزار نشد.

از تاریخ مرگ مایکل جکسون تا امروز بیش از ٩ میلیون آلبوم او فقط در ایالات متحده آمریکا فروخته شده است. علاوه برآن، گروه قدیمی «جکسون فایو» Jackson Five و گروه «جکسونز» Jacksons متشکل از برادران مایکل نیز بیش از ٨٠٠ هزار آلبوم در این مدت فروخته اند. بنا برهمین آمار به دست آمده بیش از ٢۴ میلیون آلبوم هم در خارج از آمریکا به قیمت حد متوسطی درحدود یازده دلار فروخته شده است.

بیش از دو میلیون دلار نیز درسال گذشته ازطریق حقوق مولف برای «دانلود» ترانه های مایکل جکسون برروی اینترنت و آی پاد به دست آمده است.

طبق قرارداد تازه شرکت سونی با «میوزیک اینترتینمت» Music Entertainment صاحب امتیاز آثار جکسون، در طول هفت سال آینده، ١٠ آلبوم تازه از جمله آلبومی شامل آهنگ های منتشر نشده مایکل جکسون توسط سونی به بازار خواهد آمد.

قرارداد شرکت سونی نیز می تواند تا ٢۵٠ میلیون دلار به اموال این خواننده بیافزاید. با این همه مسئله تاسف انگیزی که بیلبورد به آن اشاره کرده این است که مایکل جکسون در سال ها و هفته های آخر زندگی در شرایط وخیم مالی به سر می برد و بیش از ۵٠٠ میلیون دلار بدهی داشت.

بخشی از درآمد یک میلیاردی سال گذشته مایکل جکسون به مصرف بدهی های او خواهد رسید و بخشی دیگر نیز به خانواده او از جمله سه فرزند و مادر او تعلق خواهد گرفت.

هرچند تور اروپایی «This is It» هرگز انجام نگرفت اما بسیاری از طرفداران مایکل جکسون که بلیت های این کنسرت را خریداری کرده بودند این بلیت ها را به عنوان یادگاری نگه داشتند. عواید ناشی از همین فروش نیز به رقمی بالای ۶٠ میلیون دلار می رسد.

مایکل جکسون هم چنین صاحب نیمی از سهام شرکت موسیقی «سونی» بوده است که این شراکت مبلغی بالغ بر٨٠ میلیون دلار به ثروت این ستاره فقید موسیقی افزوده است.

مایکل جکسون روز ٢۵ ماه ژوئن گذشته در سن ۵٠ سالگی درگذشت. روز شنبه ٢۶ ژوئن امسال قرار است مراسم یادبودی برای این سلطان پاپ فقید درشهر لس آنجلس برگزار شود.

XS
SM
MD
LG