لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۲

کنسرت یادبود مایکل جکسون با حضور فرزندان او در انگلستان


کنسرت یادبود مایکل جکسون با حضور فرزندان او در انگلستان
کنسرت یادبود مایکل جکسون با حضور فرزندان او در انگلستان

بیش از دو سال ازمرگ نابهنگام مایکل جکسون می گذرد و در شرایطی که بازماندگان و اعضای خانواده او درحال تدارک یکی از بزرگ ترین رویدادهای هنری به افتخار این سلطان پاپ در زادگاه او، شهر«گری» در ایالت ایندیانا هستند، بتازگی سه فرزند این هنرمند فقید در کنسرت یادبودی در شهر کاردیف در منطقه «ولز» در بریتانیا حضور یافتند تا یاد پدرخود را زنده نگه دارند.

سه فرزند مایکل جکسون، پرنس ١٤ ساله، پاریس ١٣ ساله و بلانکت ٩ ساله و جمعی از معروف ترین ستارگان موسیقی آمریکا با حضور در این کنسرت که عنوان آن «مایکل برای همیشه» بود یاد سلطان پاپ را زنده نگهداشتند.

پاریس که کت چرمی قرمز و سیاه معروف مایکل جکسون در ویدیوی «تریلر» را به تن داشت به خبرنگاران گفت:«ما خیلی خوشحالیم که در یک چنین شب استثنائی و در مراسمی که به افتخار پدرمان برگزار می شود حضور داریم.»

روی صحنه ای که به شکل یک دستکش (با یادآوری تک دستکش جواهرنشانی که مایکل جکسون به دست می کرد) ساخته شده بود، هنرمندان سرشناس صحنه موسیقی از جمله «کریستینا آگیلرا»، «لئونا لوییس» و «سی لو گرین» حضور یافتند تا برنامه هایی را برای هزاران تن از طرفداران مایکل جکسون که از اقصی نقاط کشور برای تماشای این کنسرت به شهر «کاردیف »آمده بودند اجرا کنند.

در این میان گروه «بلک آید پیز»Black Eyed Peas به دلیل شرایطی که این گروه آن را «غیرقابل پیش بینی» خوانده است در آخرین لحظات از شرکت در کنسرت یادبود مایکل جکسون خودداری کردند.

علیرغم سروصدایی که در روزهای گذشته در اطراف محاکمات دکتر «کنراد موری» پزشک معالج مایکل جکسون در لس آنجلس برپا شده است، برگزار کنندگان کنسرت «مایکل برای همیشه» کوشیدند تا بی اعتنا به اخبار مربوط به این محاکمات، بر روی میراثی که این سوپراستار در صحنه موسیقی از خود بجای گذاشته است تمرکز کنند.

دکتر «کنراد موری» به اتهام غفلت و فروگذاری نسبت به بیمار خود مایکل جکسون که در نهایت موجب مرگ این خواننده و آهنگساز شد در دادگاهی در لس آنجلس تحت محاکمه قرار دارد.

«نه یو» که برنامه کنسرت «مایکل برای همیشه» را با اجرای تازه ای از ترانه معروف «بیلی جین» سلطان پاپ آغاز کرد می گوید:«این کنسرت به این جار و جنجال ها و شایعاتی که در اطراف محاکمه به گوش می رسد کاری ندارد. این کنسرت به چند و چون مرگ مایکل هم ارتباطی ندارد. این برنامه جشنی است که برای «زندگی» مایکل جکسون بپا شده است. جشنی برای گرامیداشت موسیقی که این هنرمند در طول دوران زندگی به ما هدیه کرده است. ما خواسته ایم یک بار دیگر از این موسیقی که به صورتی قلب های بسیاری از مردم جهان را لمس کرده است تقدیر کنیم.»

دیگر هنرمندان شرکت کننده در این کنسرت یادبود عبارت بودند از جنیفر هادسن، لاتویا جکسون، گلادیس نایت، پیکسی لات، 3 تی، الکساندر برک، ایلین انت فارم ، کرگ دیویس، دایورسیتی، «جی ال اس» و اسموکی رابینسون که یکی از نزدیک ترین و قدیمی ترین دوستان مایکل جکسون فقید به شمار می رود. «بیونسه» و گروه «30» هم با ویدیو و از طریق ساتلایتی دست به اجرای برنامه زدند.

بیش از ۵۰ هزار نفر در کنسرت یادبود مایکل جکسون در«کاردیف» شرکت داشتند. کنسرتی که مجریان آن جیمی فاکس و فرن کاتن بودند.

مایکل جکسون در ماه ژوئن ۲۰۰۹ در حالی که مراحل آخر تمرین ها برای یک بازگشت و تور بزرگ خود در انگلستان را می گذراند درگذشت. دکتر کنراد موری متهم است که مقادیر زیادی از نوعی داروی بیهوشی خطرناک به نام «پروپوفل» را درساعاتی که نهایتا به مرگ این ابرستاره موسیقی منجر شد به او تزریق کرده است.

XS
SM
MD
LG