لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۴۶

بخشی از مراسم اهدای جوایز «گرامی» امسال به یاد مایکل جکسون و نمایش فیلم های سه بعدی از کنسرت های او اختصاص داده خواهد شد


بخشی از مراسم اهدای جوایز «گرامی» امسال به یاد مایکل جکسون و نمایش فیلم های سه بعدی از کنسرت های او اختصاص داده خواهد شد

بنا برگزارش آسوشیتد پرس، درمراسم اهدای جوایز موسیقی «گرامی» Grammy امسال بخشی از این برنامه به یاد مایکل جکسون اختصاص داده خواهد شد و قسمت هایی از فیلم سه بعدی که این خواننده فقید در روزهای پیش از مرگ به عنوان اعتراض به نابودی طبیعت و حیوانات به دست بشر ساخته بود به نمایش گذاشته خواهد شد.

در سی و یکمین سال برگزاری مراسم اهدای جوایز موسیقی «گرامی» که در روز ۳۱ژانویه از شبکه های تلویزیونی جهانی به صورت زنده پخش خواهد شد، مراسمی به عنوان گرامیداشت یاد مایکل جکسون درمرکز تمرکز و توجه برگزار کنندگان و دست اندرکاران اجرای این برنامه قرار می گیرد.

بنا براعلامیه ای از سوی برگزارکنندگان مراسم اهدای جوایز موسیقی گرامی، فیلم سه بعدی یا3Dکه مایکل جکسون برای ترانه پرفروش و محبوب ٍEarth Song تنها چند روز پیش از مرگ ساخته بود پخش خواهد شد. مایکل جکسون فقید این فیلم را برای استفاده برروی صحنه ضمن اجرای کنسرت درلندن که قرار بود در ماه جولای ۲۰۰۹ در این شهر اجرا شود ساخته بود اما با مرگ نا بهنگام این ابرستاره موسیقی پاپ و راک در ماه ژوئن گذشته، کنسرت های لندن لغو شد و این فیلم هرگز به نمایش گذاشته نشد.

آشر، سلین دیون، کری آندروود، جنیفر هادسن و اسموکی رابینسون هریک قطعاتی را درضمن نمایش این ویدیو کلیپ سه بعدی اجرا خواهند کرد. «کن ارلیچ» تهیه کننده برنامه «گرامی» به خبرنگاران گفت که این نخستین بار است که یک فیلم با تکنیک «سه بعدی» 3D در این برنامه به نمایش گذاشته می شود.

قرار است تا در شب اجرای برنامه مراسم اهدای جوایز موسیقی گرامی، جایزه یک عمر فعالیت هنری Grammy نیز به مایکل جکسون فقید تعلق بگیرد و به این صورت یک بار دیگر یاد و خاطره او گرامی داشته شود.

سال گذشته تهیه کنندگان برنامه اهدای جوایز گرامی از مایکل جکسون خواسته بودند تا به مناسبت بیست و پنجمین سال تهیه آلبوم « تریلر» Thriller پیام ماهواره ای برای دوستداران خود ارسال کند. «کن الریچ» چند ایده مختلف برای اجرای بخش هایی از این آلبوم موفق را به مایکل جکسون پیشنهاد کرد. ازجمله شرکت و حضور جاستین تیمبرلیک و آشر برای اجرای بخش هایی از این موسیقی پرطرفدار اما در نهایت مایکل جکسون دعوت الریچ را در این مورد رد کرد.

الریچ سال گذشته یک برنامه تلویزیونی به مناسبت یادبود مایکل جکسون تهیه کرد. او که از دوستان و همکاران نزدیک مایکل جکسون به شمار می رفت، تا شب قبل از مرگ نیز با او بود. همان شب بود که الریچ برای نخستین بار ویدیو کلیپ «آواز زمین» Earth Song را که مایکل جکسون به عنوان اعتراض به نابودی طبیعت و حیوانات به دست بشرساخته بود تماشا کرد.

الریج می گوید:« این فیلم شامل برخی از زیباترین مناظرطبیعی است که از دیدگاه یک دختر بچه کوچک به آن ها نگاه می شود. این دختربچه در جایی در این طبیعت زیبا به خواب آرام بخشی فرو می رود اما وقتی چشم باز می کند این طبیعت بی نظیر نابود شده است. این فیلم درواقع انسان ها و ارزش های آنان را زیر سئوال برده است.»

با وجود آن که بخش کوتاهی از این فیلم در مستند بلندی که به نام « دیس ایز ایت» This is It فیلمی درباره مقدمات کنسرت بزرگ لندن، روزهای آخری زندگی مایکل جکسون و وقایع پس از مرگ او به نمایش گذاشته شده است اما بنا بر گفته الریچ این فیلم برای نخستین بار و به صورت کامل با تکنیک سه بعدی در برنامه «گرامی» به نمایش گذاشته خواهد شد. الریچ می گوید تماشاگران تلویزیونی برای تماشای این فیلم به صورت 3D احتیاج به عینک های مخصوص خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG