لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ایران ۱۶:۲۵

زندگی برادران مایکل جکسون پس از مرگ او، موضوع یک سریال تلویزیونی واقع گرا


زندگی برادران مایکل جکسون پس از مرگ او، موضوع یک سریال تلویزیونی واقع گرا

چهار برادر باقی مانده از گروه «جکسون فایو» Jackson Five که مایکل جکسون فقید در صدر آنان قرار داشت تصمیم گرفتند تا دعوت تهیه کنندگان را برای شرکت در یک برنامه تلویزیونی هفتگی Reality Show شرکت کنند. دراین نوع برنامه ها تماشاگران شاهد وقایع حقیقی زندگی شخصیت های مختلف در برنامه هستند و از جزئیات اخلاق و روحیات ستارگان آن چه معروف و گاه حتی گمنام آگاه می شوند.

مارلون جکسون، در یک کنفرانس خبری دلیل حضور خود و دیگر اعضای گروه در این برنامه هفتگی تلویزیونی را «به نمایش گذاشتن زندگی واقعی خانواده جکسون، فرصتی برای از بین بردن ابهامات و شایعات و شناساندن روح حقیقی اعضای گروه جکسون فایو به دوستداران آنان »خواند.

مارلون جکسون گفت: «ما فقط می خواهیم به جهانیان نشان بدهیم که ما هم مثل آن ها انسان هایی معمولی هستیم.» جرمین جکسون در ادامه سخنان برادر خود گفت: «دقیقا همین است که مارلون گفت. زمان آن رسیده است که مردم به جای خواندن مجلات جنجالی با خود ما از نزدیک آشنا بشوند.»

برادران جکسون، جکی ۵٨ ساله، تیتو، ۵۶ ساله، جرمین ۵۴ ساله و مارلون ۵۲ ساله هستند و این بار برای تبلیغات شوی تازه خود در شبکه تلویزیونی A&E گردهم آمده اند. این برنامه «جکسون ها: یک خانواده سلطنتی» نام دارد و از هفته آینده از این شبکه سراسری آمریکا به نمایش گذاشته خواهد شد.

موضوع جالب توجه اینجاست که این شوی تلویزیونی ماه ها پیش از مرگ نابهنگام مایکل جکسون به علت استفاده از داروهای مخدر برنامه ریزی شده بود. این سریال ۶ قسمتی، قرار بود تا دریچه ای باشد به داخل زندگی این خاندان اسرارآمیز.

با گشوده شدن این پرده ابهام اعضای خانواده جکسون به نظر مردانی ساده، گاه پر حرف، برخی اوقات حتی کودن و بداخلاق آمدند. مردانی معمولی که برحسب اتفاق به یکی از معروف ترین خانواده های دنیای موسیقی پاپ تعلق دارند. مردانی که هنوز هم نتوانسته اند به درستی با مسئله ویرانگر از دست دادن مایکل رویارو شوند.

اخیرا در یک شوی تلویزیونی صبحگاهی، برادران جکسون با مجری برنامه از طریق تلفن صحبت کردند و از همان دقایق اول این برنامه شخصیت های آن ها برای تماشاگران برملا شد. جرمین پرحرف ترین و رک و راست ترین آن هاست. مارلون شوخ طبع است و تیتو کم حرف و ساکت است. جکی حتی از تیتو هم ساکت تر و کم حرف تر است. در طول مصاحبه با مجری این شوی تلویزیونی، جکی فقط یک جمله گفت آن هم این بود که:«شما چقدر از ما سئوال می کنید!»

اطلاعات برادران جکسون یا بازماندگان گروه «جکسون فایو» از تکنولوژی مدرن بسیار ابتدایی است. مثلا آن ها به شدت متعجب شدند وقتی فهمیدند که برنامه شوی آن ها پیش از پخش از تلویزیون به صورت «دی وی دی» در دسترس مردم خواهد بود. آن ها هم چنین از این که توانستند در شهرهای مختلف محل زندگی خود در یک کنفرانس تلفنی دستجمعی شرکت کنند حیرت زده شده بودند.

برادران جکسون درعین حال بازیگوش و سرزنده و شوخ طبع هم هستند. یکی از آن ها (مارلون) هر وقت می خواست از دادن پاسخ به یکی از سئوالات طفره برود صدای وزوز مخصوصی درمی آورد که یعنی «برویم به سراغ سئوال بعدی!»

فکر ساختن یک شوی Reality از اعضای گروه جکسون فایو اولین بار بیش از یک سال پیش از طریق شرکت تبلیغاتی Point Seven به شبکه تلویزیونی A&E پیشنهاد شد. این شوی واقع گرا، برادران جکسون را درحال آماده شدن برای اجرای کنسرت هایی در یک تور جهانی به مناسبت چهلمین سالگرد آغاز کار گروه «جکسون فایو» نشان می دهد. تماشاگران پا به پای گروه، شاهد مسائل و درگیری های مختلف آنان هستند و کم کم با شخصیت و روحیه یک یک برادران جکسون آشنا می شوند و آنچه را که در طول سال ها درذهن خود داشته انده بوته آزمایش می گذارند.

جودی گومز تهیه کننده این برنامه تلویزیونی می گوید: «بگذارید برای یک بار هم که شده برادران جکسون واقعی را از نزدیک همانطور که هستند بشناسیم.»

باب دبیتو، رئیس شبکه تلویزیونی (A&E) می گوید: «ما واقعا مجبور نبودیم در مورد این مسئله دوبار فکر کنیم. ما فورا تصمیم گرفتیم و هیچ یک از دست اندرکاران هم نپرسیدند خوب با این برنامه چگونه برخورد کنیم. همه چیز از همان اول سرجای خودش قرار داشت.»

فیلمبرداری سریال «برادران جکسون» از ماه ژانویه امسال آغازشد و تا اوائل ژوئن به طول انجامید. در این مدت برادران جکسون از شهرهای محل زندگی خود در محل فیلمبرداری جمع شدند. مارلون از آتلانتا، جکی از لاس وگاس، جرمین از کشورعربی بحرین و تیتو از شهری در حومه لس آنجلس گردهم آمدند. فیلم روی یک محور طراحی شده و موضوع دار می چرخد اما گاه در میان حرف ها و شوخی ها لحظه های عمیق تری جلوه گر می شوند. مثل زمانی که جرمین به برادران خود می گوید او چه حسی داشت هنگامی که همه آن ها به شرکت صفحه پرکنی « CBS» پیوستند و او به تنهایی به عنوان «هنرمند سولو» در «موتاون» Motown باقی ماند.

البته ایست قلبی و مرگ ناگهانی مایکل جکسون در ماه ژوئن ناگهان جنبه های دراماتیک وپیش بینی نشده تازه ای به این برنامه بخشید.

در این بخش از سریال «جکسون فایو» فیلم های مستند و خبری به وقایع روزمره زندگی برادران مایکل جکسون اضافه شده است. فیلم هایی از تلفن اورژانسی که توسط یکی از خدمه مایکل جکسون به بیمارستان برای ارسال آمبولانس شد. هم چنین لحظه ای که جرمین در بیمارستان یوسی ال ای خبر مرگ مایکل جکسون را اعلام کرد. بعدها دوربین های شوی برنامه، البته اجازه نیافتند تا برادران جکسون را درمراسم خاکسپاری مایکل تعقیب کنند. مارلون در آن زمان گفته بود: «بهتراست به این وضعیت احترام بگذارید و دوربین هارا کنار بگذارید. من مطمئنم هر یک ازشما هم اسرار مگویی دارید که نمی خواهید همه دنیا از آن باخبرشوند.»

در آن زمان برای مدت کوتاهی صحبت لغو قرارداد و عدم ادامه این سریال هم پیش آمد اما پس از برطرف شدن نگرانی ها ازسوی خانواده جکسون، فیلمبرداری ادامه یافت. آن ها به ویژه مصمم بودند تا به قولی که داده اند وفادار باقی بمانند. آن ها در این مورد با هم همصدا شدند: «ما وقتی قولی می دهیم به آن پایدار می مانیم. اگر به جای مایکل هر یک از ما به این سرنوشت دچارمی شد ما باز هم به قول خود وفا می کردیم و کارمان را طبق قرارداد ادامه می دادیم.»

هر چند مرگ مایکل سایه تاریکی بر سریال «خانواده جکسون» انداخته است اما برادران جکسون مایلند مردم و هوادارانشان بدانند که آن ها در دوران غم انگیز پس از مرگ مایکل هم می کوشند تا جنبه های مثبت زندگی را به یاد داشته باشند.

برنامه بعدی بازماندگان گروه جکسون فایو، سی دی تازه ای است که هم اکنون در دست تهیه است و تابستان سال آینده به بازار خواهد آمد.

XS
SM
MD
LG