لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۶

ابراز نگرانی سازمان ملل از اوضاع ساحل عاج


ابراز نگرانی سازمان ملل از اوضاع ساحل عاج
ابراز نگرانی سازمان ملل از اوضاع ساحل عاج

سازمان ملل متحد به لوران بگبو، رئیس جمهوری ساحل عاج، هشدار می دهد تا به طرفداران خود اجازه حمله به مقر رقيب سياسیش در هتلی را ندهد.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، گفت: او عمیقا نگران گزارش هايی است که يکی از وزرای دولت آقای بگبو خواستار حمله به هتلی که آلاسان واتارا، برنده مورد تاييد انتخابات رياست جمهوری ساحل عاج از سوی سازمان ملل در آن تحت حفاظت اين سازمان کار می کند، شده است.

آقای بان افزود، نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد مجاز به استفاده از تمام امکانات لازم برای محافظت از حامیان آقای واتارا هستند و حمله به هتل مورد بحث می تواند جنگ داخلی را در ساحل عاج دوباره شعله ور سازد.

وزير جوانان آقای بگبو، چارلز بل گود، روز پنجشنبه به يک روزنامه ساحل عاج گفت آقای واتارا تا اول ماه ژانويه سال جديد فرصت دارد هتل را ترک کند. آقای بل گود که رهبر گروه شبه نظامی «يانگ پتريوتس» يا «جوانان ميهن دوست» نيز هست خواستار هجوم طرفدارانش به هتل شده است.

اين هتل ساحلی توسط گروه کوچکی از هواداران آقای واتارا و ۸۰۰ نفر از نيروهای حافظ صلح سازمان ملل محافظت می شود.

آقای بگبو و آقای واتارا هردو می گويند که برنده دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ ماه نوامبر شده اند. سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی آلاسان واتارا را برنده مشروع انتخابات می دانند.

XS
SM
MD
LG