لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۱

بازجویی از رئیس جمهوری پیشین ساحل عاج


بازجویی از رئیس جمهوری پیشین ساحل عاج
بازجویی از رئیس جمهوری پیشین ساحل عاج

دادستان ساحل عاج می گوید برای نخستین بار لوران باگبو، رئیس جمهوری پیشین این کشور، که ماه گذشته دستگیر شد، از سوی دادستانی تحت بازجویی قرار گرفته است.

دادستانی ساحل عاج می گوید: بازجویی روز شنبه از لوران باگبو پرسش در زمینه سوءاستفاده از قدرت در دوران ریاست جمهوریش بوده است.

دادستانی ساحل عاج افزوده است: «گروهی از وکیلان فرانسوی که دفاع از لوران باگبو را برعهده دارند، روز جمعه وارد فرودگاه آبیجان پایتخت ساحل عاج شدند؛ اما به دلیل معتبر نبودن روادید از ورود آنان به خاک کشور جلوگیری شد.»

لوران باگبو ماه گذشته و به دلیل خودداری از تحویل قدرت به «آلاسان واتارا» رئیس جمهوری منتخب کشور توسط نیروهای فرانسوی مستقر در ساحل عاج دستگیر شد.

براثر آشوب های ناشی از خودداری لوران باگبو در تحویل قدرت به جانشین خود صدها تن جان خود را از دست داده و بیش از یک میلیون نفر نیز از میدان های نبرد میان مخالفان و دولت آواره شدند.

آلاسان واتارا، رئیس جمهوری جدید این کشور که در انتخابات ماه نوامبر به پیروزی رسید، ماه گذشته و پس از تسلیم شدن رئیس جمهوری پیشین به نیروهای فرانسوی سازمان ملل متحد و پایان درگیری های خیابانی قدرت را در دست گرفته، خواهان برقراری هرچه زودتر آرامش و ثبات در کشور شده است.

XS
SM
MD
LG