لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۱

طرح توانمندسازی زنان ایوانکا ترامپ، ۲۷ میلیون دلار در ۲۲ کشور هزینه می‌کند


از راست: مارک گرین، رئیس طرح توسعه بین‌المللی وزارت خارجه، ایوانکا ترامپ، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه در جلسه روز چهارشنبه
از راست: مارک گرین، رئیس طرح توسعه بین‌المللی وزارت خارجه، ایوانکا ترامپ، مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه در جلسه روز چهارشنبه

ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور ریاست جمهوری آمریکا، در مراسمی از پیشرفت در طرح توانمندسازی زنان خبر داد و گفت که در فاز بعدی، مبلغ ۲۷ میلیون دلار را به ۱۴ پروژه در ۲۲ کشور جهان اختصاص می‌دهد. بیشتر این طرح‌ها در کشورهای حوزه آفریقا، آمریکای لاتین، و جنوب شرقی آسیا هستند.

ایوانکا ترامپ روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه در مراسمی در کاخ سفید، اعلام کرد که این ۱۴ پروژه از میان ۱۲۰ طرح پیشنهادی، انتخاب شده است.

ابعاد این سرمایه‌گذاری به شکلی است که برای مثال به یک هزار و چهارصد زن در رواندا کمک می‌کند تا وارد بخش انرژی شوند، و برای هشت هزار و هفتصد زن در برزیل، شیلی، کلمبیا، مکزیک، و پرو این امکان را فراهم می‌کند که برای شغل‌هایی در حوزه فناوری تربیت شده و آموزش ببینند.

نشست توانمندی سازی اقتصادی زنان با کمک دولت آمریکا؛ فرهاد پولادی توضیح می‌دهد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

هدف طرح توسعه جهانی و رفاه زنان که ایوانکا ترامپ از ماه فوریه (پنج ماه پیش) شروع کرد، تشویق به استخدام زنان در کشورهای در حال توسعه است.

در ماه آوریل ایوانکا ترامپ در سفری به ساحل عاج با دانیل دانکن، معاون رئیس جمهوری آن کشور، دیدار کرد. در پی آن دیدار، قانونی در آن کشور به تصویب رسید که به موجب آن اختیار اداره دارایی‌های خانوادگی به صورت برابر به زن و شوهر داده می‌شود. ایوانکا ترامپ تصویب این قانون را - که وضعیت حقوقی و جایگاه زنان در جامعه را ارتقا می‌بخشد - «یک گام بلند رو به جلو» خوانده است.

برداشتن موانع قانونی در حوزه توانمندسازی اقتصدی زنان، از بنیان‌های طرح توسعه جهانی و رفاه زنان است که بنا دارد تا سال ۲۰۲۵ و در کشورهای در حال توسعه، توانمندسازی ۵۰ میلیون زن را اجرایی کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG