لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۸

نقش ایوانکا ترامپ، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ در حمایت از کسب‌و‌کارهای کوچک آمریکا


بخش اقتصادی سایت خبری «یاهو» در جریان یک گفتگوی اختصاصی با ایوانکا ترامپ، دختر و مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا، نظرات و دیدگاه‌های او درباره بسته ۲ هزار میلیارد دلاری مشوق‌های مالی که اخیرا پرزیدنت دونالد ترامپ برای کمک به مردم آمریکا در مقابله با کرونا امضا کرد، جویا شده است.

این بسته مشوق‌های مالی شامل بیش از ۳۵۰ میلیارد دلار وام به کسب‌و‌کارهای کوچک است که در حال حاضر با مشکلات مالی ‌و ضررهای اقتصادی ویرانگری مواجه هستند.

ایوانکا ترامپ نقش مهمی در اختصاص این مبلغ و حمایت مالی از مشاغل کوچک داشته است، از طریق اسکایپ با سایت خبری یاهو‌ گفتگو کرد و درباره چگونگی تلاش دولت برای حفظ کسب‌و‌کارهای کوچک، توضیحاتی داد.

او در بخشی از این سخنان خود یادآور شد که نزدیک به ۵۰ درصد نیروی کار آمریکا، در کسب‌و‌کارهای کوچک فعال هستند که به دلیل نارسایی موجود در جریان نقدینگی کشور، در شرایط بسیار آسیب پذیری قرار دارند.

به گفته ایوانکا ترامپ، دولت با اختصاص ۳۵۰ میلیارد دلار وام برای این کسب‌و‌کارها، می خواهد به فعالیت این کسب و کارها تا بهبود وضعیت اقتصادی و رفع مشکلات کنونی کمک کند.

دختر رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به این که پدرش با ترسیم تصویر کلان این وضعیت غیرمنتظره و کم‌ سابقه، مجبور به اتخاذ تدابیر دفاعی شد که مشکلاتی را برای سالم‌ ترین اقتصاد جهان ایجاد می کرد، گفت این مشوق های مالی ۲ هزار میلیارد دلاری نیز اقدامی بزرگ است که به صورت مستقیم در اختیار کارگران، کارمندان، نیروهای امدادی، کادر درمانی، و کسب‌و‌کارهای کوچک قرار می گیرد.

به گفته ایوانکا ترامپ، پیش از شیوع ویروس کرونا، آمریکا اقتصاد پویا و قدرتمندی داشت. دستمزدهای کارگران کم درآمد در حال رشد بود، و نرخ بیکاری به نزدیکی پایین‌ترین میزان خود در این کشور رسیده بود. ایوانکا ترامپ در ادامه گفت، دولت می خواهد به مردمی که هیچ نقشی در شکل‌گیری این بحران هولناک بهداشتی نداشتند، کمک کند تا از این دوران سخت و دشوار عبور کنند.

او یادآور شد تا زمانی که کسب‌و‌کارهای کوچک کارمندان خود را حفظ کنند، و درگیر پرداخت اجاره، تعهدات مالی، یا سایر مخارج ضروری خود باشند، وام‌هایی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد به عنوان کمک مالی در نظر گرفته می شود.

ایوانکا ترامپ با اشاره به این که قوانین تعطیلی اجباری کسب و کار در شرایط کنونی هر ایالتی متفاوت است، اطمینان می دهد که دولت حامی کسب‌و‌کارهایی خواهد بود که امکان فعالیت دارند و نیروی کار خود را حفظ می کنند تا دچار مشکلات اقتصادی نباشند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG