لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۹

ایوانکا ترامپ با ماموریت توانمندسازی زنان به ساحل عاج رفت


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ایوانکا ترامپ، دختر پرزیدنت دونالد ترامپ و مشاور کاخ سفید، در ادامه سفر چهار روزه اش با هدف افزایش فرصت های اقتصادی برای زنان در منطقه غرب آفریقا به ساحل عاج رفت.

ایوانکا ترامپ که مشاور پدرش در توانمندسازی اقتصادی است سفر خود به منطقه را روز یکشنبه با بازدید از آدیس آبابا پایتخت اتیوپی و اعلام یک پروژه چند میلیون دلاری دولت آمریکا در حمایت از زنان کارآفرین آغاز کرد.

طرح ابتکاری موسوم به «۲ ایکس آفریقا» روز دوشنبه توسط ایوانکا ترامپ و دیوید بوهیگین، کفیل رئیس «شرکت سرمایه گذاری خصوصی در خارج» اعلام شد. هدف از این طرح به حرکت درآوردن یک میلیارد دلار و سرمایه گذاری مستقیم ۳۵۰ میلیون دلاری در شرکت ها و صندوق های مالی «در مالکیت زنان و در مدیریت زنان» یا «ارائه کالا یا خدماتی است که به طور مشخص زنان را در آن قاره توانمند کند».

ایوانکا ترامپ در دیدار با رئیس جمهور و نخست وزیر اتیوپی درباره نیاز به اصلاحاتی که به طور مشخص به بهبود فرصت ها برای زنان بیانجامد و موجب افزایش شمار زنان در نقش های رهبری در دولت شود، گفتگو کرد.

ایوانکا ترامپ در این کشور آفریقایی در پی ترویج طرح ۵۰ میلیون دلاری مصوب پدرش در ماه فوریه بود که هدف از آن تشویق استخدام زنان در کشورهای در حال توسعه است: «سرمایه گذاری بر روی زنان به نفع منافع امنیتی ما است، زیرا زنان توانمند شده حافظ صلح و ثبات هستند.»

ایوانکا ترامپ همچنین به نشانه احترام به ۱۵۷ قربانی سقوط هواپیمای بویینگ «خطوط هوایی اتیوپی»، در کلیسای ارتدوکس اتیوپی تاج گل گذاشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG