لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

تظاهرات در ايتاليا در مخالفت با پروژه قطار سريع السير به فرانسه


تظاهرات در ايتاليا در مخالفت با پروژه قطار سريع السير به فرانسه
تظاهرات در ايتاليا در مخالفت با پروژه قطار سريع السير به فرانسه

شمال ايتاليا شاهد تظاهرات صدها نفر در اعتراض به راه اندازی يک خط آهن سريع السير بود که قرار است فرانسه و ايتاليا را به هم متصل کند.

صدها نفر از ساکنان ناحيه «وال دی سوسا» در شمال ايتاليا روز يکشنبه در اعتراض به ره اندازی يک قطار سريع السير دست به تظاهرات آرام زدند. اين تظاهرات تحت نظارت و کنترل نيروهای انتظامی صورت گرفت که برای جلوگيری از هرگونه درگيری احتمالی در نزديکی خط آهن جديد، مستقر شده بودند.

پليس می گويد يک جوان ۲۳ ساله که در تظاهرات ۱۵ اکتبر عليه نظام مالی موجود ايتاليا نيز شرکت داشت روز شنبه هنگام رفتن به وال دی سوسا برای شرکت در تظاهرات، دستگير شد.

ساکنان منطقه تا کنون بارها در اعتراض به پروژه ۱۵ ميليارد يورويی کشيدن خط آهن سريع السير ميان ايتاليا و فرانسه دست به تظاهرات زده اند. قرارداد انجام اين پروژه در سال ۲۰۰۱ ميان دو کشور به امضا رسيده است و از حمايت دولت ايتاليا و پشتيبانی مالی اتحاديه اروپا برخوردار است.

منتقدان پروژه می گويند، راه اندازی اين خط آهن به محيط زيست، جنس خاک و چشم انداز منطقه لطمه می زند. اين افراد از طرف گروههای گسترده از جمله آنارشيستها حمايت می شوند.

يکی از اين افراد بدون ذکر نام خود می گويد: ما اينجا هستيم چون مطمئنيم می توانيم موفق شويم. اما وقتی همه به اين آگاهی برسند شانس بيشتری برای موفقيت، خواهيم داشت.

روبرتو مارونی، وزير کشور ايتاليا، که تا کنون به خاطر کوتاهی و سهل انگاری در جهت جلوگيری از خشونتهای اخير، آماج انتقادات شديدی قرار گرفته است، پيش از برگزاری اين تظاهرات دستور داده بود حدود ۱۷۰۰ نيروی پليس در منطقه، مستقر شوند.

XS
SM
MD
LG