لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۷

تظاهرات عليه کاهش بودجه کشور در ايتاليا


تظاهرات عليه کاهش بودجه کشور در ايتاليا
تظاهرات عليه کاهش بودجه کشور در ايتاليا

در حالی که نخست وزير جديد ايتاليا برنامه رياضت اقتصادی دولت خود را آشکار می کند نگرانی از کاهش بودجه اجتماعی موجب تظاهرات در شهرهای ايتاليا شد.

روز پنجشنبه رم، تورين، ميلان و پالرمو سيسيل صحنه تظاهرات بود. حمله با بمب های دودزا، اشغال بانک ها و حمله به پليس، در ارتباط با برخی از تظاهرات گزارش شده است.

اعتصاب کارکنان بخش ترابری نيز موجب از کارافتادن سيستم اتوبوس و ترن شهرها شد.

تظاهرات اخير شهروندان ايتاليا ناشی از هراس آنان از رياضت اقتصادی بيشتر و کاهش بودجه اجتماعی است.

در رم تظاهرکنندگان به سوی سنا راه پيمايی کردند جايی که قانونگذاران مساله رای اعتماد به دولت ماريو مونتی را بررسی می کردند.

نخست وزير جديد ايتاليا که دولت خود را از ميان اقتصاددانان، بانکداران و استادان دانشگاه و نه سياستمداران تشکيل داده متعهد به رشد اقتصادی در ايتاليا شده است. وی از هم ميهنانش خواسته است برای نجات اقتصاد کشور و پيشرفت آن ازخودگذشتگی و فداکاری نشان دهند.

آقای مونتی در سنا اظهار داشت علاوه بر فداکاری، مردم ايتاليا، دولت و تمامی نهادهای سياسی نيز بايد هزينه خود را کاهش دهند.

رييس پيشين کميسيون اروپا اين موضوع را برای بقای يورو مهم توصيف کرده و گفت: آينده يورو به آنچه ايتاليا در هفته آينده انجام می دهد، وابسته است. ما بايد سرمايه گذاران بين المللی را که نيمی از وام ما را اعطا کرده اند، متقاعد کنيم که در مسير کاهش بدهی و افزايش توليد ناخالص ملی، حرکت می کنيم.

در حالی که سنای ايتاليا هفته گذشته يک برنامه رياضت اقتصادی را تصويب کرده است آقای مونتی آن را کافی نمی داند و خواستار برنامه های سخت تری برای بهبود وضع اقتصادی ايتاليا است.

آقای مونتی ۶۷ ساله که يکی از سناتورهای مادام العمر سنای ايتالياست و اعتبار زيادی در ميان احزاب سياسی ايتاليا و بازارهای مالی اروپا دارد، شخصا سرپرستی وزارت دارايی را به عهده خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG