لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۱

در يک شهر ايتاليا شهرداری میزان کوتاهی دامن خانم ها را تعیین خواهد کرد


در يک شهر ايتاليا شهرداری میزان کوتاهی دامن خانم ها را تعیین خواهد کرد
در يک شهر ايتاليا شهرداری میزان کوتاهی دامن خانم ها را تعیین خواهد کرد

بر اساس قانون جدیدی که شورای شهر ساحلی اِستابیا، در ایتالیا، به تصویب رسانده است، از این پس شهردار آن شهر میزان کوتاهی دامن خانم ها را تعیین خواهد کرد و نه خود خانم ها و یا طراحان لباس.

کوتاهی دامن چقدر می تواند باشد؟ بر اساس قانون جدیدِ شهر کاستِلامارِ دِی اِستابیا پ، این میزان توسط پلیس این شهر تعیین خواهد شد و نه خود مردم و طراحان لباس. شهردار این شهر توانست روز دوشنبه قانون منع بازی فوتبال در اماکن عمومی از قبیل پارک ها و میادین، کفر گویی در ملا عام و همچنین لباس های بدن نما را توسط شورای این شهر، به تصویب رساند.

لیوجی بابیو، شهردار محافظه کار این شهر، می گوید مینی ژوپ و دیگر لباس های تحریک کننده آزادند، اما به شرطی که خیلی بدن نما نباشند. گروهی از سیاستمدارن زن این شهر در اعتراض به قانون جدید در مقابل ساختمان شهرداری اِستابیا تجمع کردند.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع اعتراضی گفت «فکر می کنم هر کسی این حق را دارد که نحوة پوشش خود را تعیین کند و هر طور که خواست در ملا عام ظاهر شود. محجوبیت یک مسالة کاملاً شخصی است.»

آقای بابیو در خصوص موارد دیگر قانون جدید می گوید، بازی های فوتبال در اماکن عمومی اغلب به خشونت کشیده می شوند و در جریان این بازی ما مردم لخت می شوند و هتاکی و کفر گویی می کنند. بر اساس قانون جدید از این پس مردان نیز نمی توانند بدون پیراهن در ملا عام ظاهر شوند.

آلدو اِسپاسیتی، عضو شورای شهر از جناح راست میانه، در خصوص قانون جدید می گوید «کاستِلامارِ برای مدت ها نیازمند قوانین جدیدی بود که روابط مودبانه بین مردم را تضمین کند و از رفتارهایی که به علت افزایش جمعیت شهرنشینی در این شهر بروز می کند تحت کنترل و نظارت، قرار دهد. این مشکلات از گذشته باقی مانده اند و هنوز ادامه دارند.»

شورای استابیا همچنین جریمه متخلفان از قانون جدید را حدود ۷۰۰ دلار آمریکا، تعیین کرده است.

XS
SM
MD
LG