لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۶

اعتراض شهروندان ايتاليا به نشست سران ۲۰ کشور صنعتی


اعتراض شهروندان ايتاليا به نشست سران ۲۰ کشور صنعتی
اعتراض شهروندان ايتاليا به نشست سران ۲۰ کشور صنعتی

در حالی که سران ۲۰ کشور صنعتی جهان در شهر کان در جنوب فرانسه گرد آمده اند تا مشکلات اقتصادی از جمله بحران بدهی ها در اروپا را مورد گفتگو قرار دهند شهروندان ايتاليا در اعتراض به اين گردهمايی دست به تظاهرات زدند.

ايتاليايی ها از بحران اقتصادی و اختلاف های سياسی داخلی آن کشور نگرانند و برنامه رياضت اقتصادی دولت را با انتقاد می نگرند.

در حالی که سيلويو برلوسکونی، نخست وزير ايتاليا، در کان تلاش می کرد همتايان اروپايی خود را قانع کند که ايتاليا می تواند بدهی های خود را بپردازد و به سرنوشت يونان دچار نخواهد شد، دانشجويان ايتاليايی عليه گردهمايی گروه بيست در فرانسه و تدابير رياضت اقتصادی کشور به تظاهرات پرداختند. تظاهراتی که به برخورد با پليس، منتهی شد.

يک مرد تظاهرکننده می گويد: ما با نشست گروه ۲۰ مخالفيم. گردهمايی ۲۰ نفر که برای بقيه دنيا تصميم می گيرند. اين تصميم ها بايد توسط مردم گرفته شود نه چند سياستمدار.

اين تفکر رو به افزايش هم وجود دارد که ايتاليايی ها نمی خواهند برلوسکونی از طرف مردم حرف بزند چه در داخل کشور يا در صحنه بين المللی.

يک زن معترض می گويد: به نظر من اين شرايط ناشی از بی مسئوليتی اين دولت است. شايد بايد به آنچه در بقيه کشورها اتفاق می افتد نگاه کنيم و ببينيم که آيا بايد پای صندوق های رای برويم!

در حالی که بازارهای مالی جهان با نگرانی به اروپا و بويژه بحران بدهی مالی يونان چشم دوخته اند، شهروندان ايتاليا هراس از آن دارند که کشورشان يونانی ديگر شود و بی صبری انها در اين گونه اعتراضات تجلی می يابد - شرايطی که نشان می دهد سيلويو برلوسکونی چندان وقتی برای بهبود سياسی و اقتصادی کشور ندارد.

XS
SM
MD
LG