لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۴۴

تظاهرات در اعتراض به تصويب لايحه رياضت های اقتصادی در ايتاليا


تظاهرات در اعتراض به تصويب لايحه رياضت های اقتصادی در ايتاليا
تظاهرات در اعتراض به تصويب لايحه رياضت های اقتصادی در ايتاليا

ايتاليا لايحه جديد رياضت های اقتصادی را به تصويب رساند. در همين حال آلمان می گويد حل بحران بدهی های کشورهای اروپايی يک شبه رخ نخواهد داد و نيازمند اقدام های حساب شده است.

ايتاليايی ها از قانون رياضت های اقتصادی که در مجلس آن کشور به تصويب رسيد، ناراضی اند.

بسته ۵۴ ميليارد يوروی رياضت های اقتصادی، دشواری های بسياری را بر مردم آن کشور تحميل خواهد کرد. صفحه اول روزنامه های ايتاليايی در کنار خبر تصويب لايحه بسته رياضت های اقتصادی، گزارش هايی را از تظاهرات و درگيری صدها تن در اعتراض به اين قانون به چاپ رسانده اند.

يکی از ساکنان رم می گويد: اين بسته، بودجه کشور را تعيين می کند و کاهش سنگين هزينه ها که در آن پيش بينی شده است، بر زندگی تک تک ما اثر خواهد گذاشت. به نظر می رسد کاهش هزينه ها اجتناب ناپذير است، اما اين مساله ای است که بايد منتظرش می بودند. هيچ چيزی در اين قانون وجود ندارد که به رشد آينده کشور کمک کند.

قانون جديد بودجه ايتاليا با ۳۱۴ رای در مجلس نمايندگان آن کشور به تصويب رسيد و قرار است اين قانون بودجه ايتاليا را تا سال ۲۰۱۳ به توازن برساند.

در همين حال آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، پيشنهاد صدور اوراق قرضه مشارکت ِ مشترک در بين کشورهای حوزه يورو را اشتباه خواند و متذکر شد که بازگرداندن ثبات به ارز واحد بين کشورهای حوزه يورو نيازمند برخورد گام به گام در درازمدت است و گفت: من اعتقاد دارم اقدامات اوليه به حل اين بحران کمک می کند. البته به شرط آن که گام به گام صورت گيرد و ما به دنبال يک راه حل نهايی، شبيه به صدور اوراق قرضه واحد برای همه اتحاديه اروپا نباشيم.

خانم مرکل همچنين گفت، آلمان وظيفه دارد به آينده با ثبات برای يورو کمک کند، زيرا يوروی با ثبات، رشد اقتصادی، اشتغال و ثروت به همراه خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG