لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۰

برلسکونی در آستانه شکست از چپ ها


برلسکونی در آستانه شکست از چپ ها
برلسکونی در آستانه شکست از چپ ها

سیلویو برلسکونی، نخست وزیر ایتالیا با خطر یک شکست سیاسی در انتخابات محلی شمال کشور و واگذاری شهرداری میلان به نامزد احزاب چپ گرا روبروست.

شش میلیون ایتالیایی واجد شرکت در انتخابات روز دوشنبه به پای صندوق های رای می روند تا در دور دوم انتخابات شهرداران ۹۰ شهر ایتالیا شرکت کنند؛ اما هر دو جناح سیاسی ایتالیایی بر شهر میلان، پایتخت اقتصادی ایتالیا متمرکز شده اند که از بیست سال پیش تاکنون توسط احزاب راست گرا اداره شده است.

در حال حاضر در حوزه میلان «جولیانو پیساپیا» نامزد احزاب چپ گرا از بخت پیروزی در برابر «لیزا موراتی» شهردار دست راستی میلان و از اعضای حزب حاکم آزادی مردم، به رهبری نخست وزیر ایتالیا برخوردار است. حزب برلسکونی نخست وزیر ایتالیا در دور نخست انتخابات در روزهای ۱۵ و ۱۶ ماه می در برابر جناح چپ میانه شکست خورد. ناظران می گویند شکست برلسکونی در زادگاهش میلان می تواند در تعیین سرنوشت سیاسی وی موثر واقع شود.

دور نخست انتخابات بر سر تعیین شهردار میلان که مرکز فعالیت های تجاری برلسکونی محسوب می شود نشانگر شکست حزب وی بوده است. در حالی که شهردار مورد حمایت وی تنها ۴۱ درصد رای ها را کسب کرد ،نامزد احزاب چپ میانه توانست بیش از ۴۸ درصد آرای میلانی ها تصاحب کند.

XS
SM
MD
LG