لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۸

ایتالیا به دنبال جذب ۶۰ هزار داوطلب برای اعمال مقررات فاصله‌گیری اجتماعی است


مردم در اولین تعطیلی آخر هفته پس از کاهش محدودیت شهرها در ساحل توسکانی، ایتالیا - ۲۴ مه ۲۰۲۰
مردم در اولین تعطیلی آخر هفته پس از کاهش محدودیت شهرها در ساحل توسکانی، ایتالیا - ۲۴ مه ۲۰۲۰

دولت ایتالیا پس از دیدن ازدحام تجمعات خیابانی در تعطیلات آخر هفته که سر و صدای خیلی‌ها را درآورد، تصمیم گرفته است که همزمان با کاستن محدودیت‌های کشور، از ۶۰ هزار داوطلب درخواست کند تا مقررات فاصله‌گیری اجتماعی را اعمال کنند.

به گزارش رویترز، ایتالیا پس از تعطیل کردن شهرها در ماه مارس، برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، اکنون به تدریج اجازه سفر‌های داخلی، ملاقات دوست و فامیل، و حتی بازشدن مشروب‌فروشی‌ها - به شرط رعایت فاصله حداقل دو متر بین مشتریان - را به شهروندان می دهد.

هرچند با شناسایی شدن صدها مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ در روز، مقامات محلی نگران هستند که اگر مردم مقررات فاصله‌گیری اجتماعی را جدی نگرفته و آنها را رعایت نکنند، ایتالیا شاهد موج جدیدی از شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

تصاویر تلویزیونی از اولین تعطیلات آخر هفته بعد از باز شدن تدریجی شهر، شلوغی شهر میلان، و ترافیک در شهر ناپل را نشان می دهد. در حالی که همزمان ویدیوی دیگری از ناحیه ونتو، بیماران کووید۱۹ را در بخش مراقبت‌های ویژه به تصویر کشیده تا مردم را به رعایت مقررات فاصله‌گیری اجتماعی تشویق کند.

فراچسکو بوچا، وزیر امور منطقه‌ای ایتالیا، روز دوشنبه به روزنامه «لا استمپا» گفت: «آنهایی که به ترویج شب زنده‌داری و تفریحات شبانه دامن می زنند، دارند به فداکاری میلیون‌ها ایتالیایی خیانت می کنند.»

یونان سواحل خود را به شرط رعایت فاصله اجتماعی به روی عموم باز می‌کند
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG