لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۸

پاپ مراسم شب کريسمس را در ميان تدابير شديد امنيتی برگزار کرد


پاپ مراسم شب کريسمس را در ميان تدابير شديد امنيتی برگزار کرد
پاپ مراسم شب کريسمس را در ميان تدابير شديد امنيتی برگزار کرد

پاپ بنديکت در مراسم کريسمس که در نيمه شب در کليسای سنت پيتر در واتيکان با شرکت هزاران نفر در ميان تدابير شديد امنتيی برگزار شد، خواستار صلح در جهان شد.

رم، پایتخت ایتالیا در شب کریسمس در آماده باش کامل قرار دارد. روز پنجشنبه در انفجار بمب های پستی در سفارتخانه های سویس و شیلی دو نفر به شدت مجروح شدند.

یک مقام وزارت کشور به رادیو ایتالیا گفت گروهی به نام «فدراسیون غیر رسمی آنارشیست» - فای - در پس انفجارها قرار دارد.

در یادداشتی که پلیس در سفارت شیلی پیدا کرد گفته می شد: «ما نظام سلطه را نابود خواهیم کرد. زنده باد فای، زنده باد آنارشی.»

مقام وزارت کشور گفت بر تدابیر امنیتی در هدف های احتمالی دیگر در اطراف رم افزوده شده است. او گفت دو سفارت احتمالا به این دلیل هدف گرفته شدند که سویس به تازگی یک عضو از یک گروه آنارشیست را زندانی کرده، در حالی که آنارشیست دیگری در انفجار بمب در شیلی کشته شده است.

یکی از کارمندان سفارت شیلی دو انگشتش را در انفجار از دست داد و کارمند سفارت سویس دچار شکستگی مچ دست شد. دست کم یکی از بمب های بسته ای محتوی یک مهره آهنی بود که به سینه یکی از کارمندان برخورد کرد.

وزیر امور خارجه ایتالیا انفجارهای روز پنجشنبه را، در حالی که هزاران گردشگر و زائر برای شرکت در آیین های کریسمس در واتیکان به رم سرازیر شده اند، محکوم کرد.

انفجارهای روز پنجشنبه شبیه موح بمب های بسته ای در یونان در ماه گذشته بود که رهبران و سفارتخانه های غربی را هدف گرفت. در آن حملات یک نفر مجروح شد.

XS
SM
MD
LG