لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۷

ایتالیا شاهد کاهش شمار مرگ و موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - ایتالیا، که تاکنون مرگبارترین پیامدهای ویروس کرونا را متحمل شده است، روز سه شنبه برای سومین روز پیاپی از روند نزولی مرگ و میر روزانه و موارد تازه ابتلا به «کووید-۱۹» خبر داد.

شمار تلفات در ایتالیا روز دوشنبه ۶۰۱ نفر بود. این تعداد هر چند آمار بالایی است، اما نسبت به ۸۰۰ مورد مرگ در روز شنبه بهبود چشمگیری محسوب می شود.

ایتالیا بیش از ۶ هزار مورد مرگ و میر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا را گزارش داده است و بالاترین میزان ابتلا پس از چین را دارد. مقام های مسئول در ایتالیا با امید به توقف گسترش ویروس کرونا دو هفته پیش سراسر آن کشور را قرنطینه کردند.

گزارش ها از کره جنوبی هم از ادامه پیشرفت در مقابله با این ویروس حکایت دارد. سئول روز سه شنبه شمار روزانه ابتلا به کرونا را ۷۶ مورد اعلام کرد. این سیزدهمین روز است که شمار ابتلای روزانه در آن کشور زیر ۱۰۰ نفر است.

چین هم از ادامه بهبود اوضاع در آن کشور خبر می دهد و روز سه شنبه تنها چهار مورد ابتلا در آن کشور ثبت شده است.

مقام ها در چین می گویند افراد سالم در استان هوبی، کانون شیوع ویروس کرونا، می‌توانند پس از دو ماه قرنطینه کامل آن منطقه را ترک کنند. شهر ووهان در اوائل ماه آوریل چنین شرایطی را شاهد خواهد بود.

اما نگرانی هایی نسبت به شیوع دوباره این ویروس در چین وجود دارد. همین نگرانی ها باعث شده است بسیاری از کشورها از جمله کوبا و آفریقای جنوبی ورود گردشگران از دیگر کشورها را ممنوع و مردم خودشان را قرنطینه کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG