لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۵

تحلیف دولت جدید ایتالیا همزمان با تیراندازی به پلیس


رسانه های ایتالیا از تیراندازی به دو مامور پلیس و مجروح شدن آنها در بیرون از دفتر نخست وزیر در رم خبر می دهند که امروز، یکشنبه، همزمان با شروع مراسم تحلیف رهبر جدید و کابینه وی به فاصله ای کمتر از یک کیلومتراز یکدیگر رخ داد.

به گزارش انسا، خبرگزاری ایتالیا، حال یکی از ماموران وخیم است، که گلوله به گردن اش اصابت کرده است . انسا می گوید مهاجم دستگیر شده است و در توقیف است.

تیراندازی هنگامی رخ داد که انریکو له تا، نخست وزیر جدید، و کابینه وی ، در دفتر ریاست جمهوری سوگند یاد می کردند.

آنجلینو آلفانو معاون نخست وزیر و وزیر کشور به استناد تحقیقات مقدماتی، حمله را عملی انفرادی توصیف کرد که یک مرد ۴۹ ساله بیکار مرتکب شده است. بنظر می رسد وی قصد داشته است پس از حمله ، اقدام به خودکشی کند.

آقای له تا با ائتلافی که میان نیروهای میانه متمایل به چپ حزب خود و بلوک محافظه کار سیلویو برلوسکونی نخست وزیر پیشین به جود آورد، در شرایطی موفق به تشکیل دولت شد که ایتالیا صحنه تشنج های شدید سیاسی بوده است.

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید با انتشار اطلاعیه ای موفقیت آقای لی تیا را در تشکیل دولت به مردم ایتالیا و رئیس جمهوری آن کشور و خود او تبریک گفت.

اطلاعیه می گوید ایالات متحده آمریکا و ایتالیا، در چارچوب ارزش‌ها و تعهدات مشترک خود برای گسترش صلح، آزادی و رفاه اجتمأعی، هم در منطقه و هم در سراسر جهان، با یکدیگر روابطی عمیق و دیرین دارند. در کنار این روابط، اتحاد دو کشور در سازمان پیمان اتلانتیک شمالی‌ ( ناتو) نیز دارای اهمیت است.
XS
SM
MD
LG