لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۵

ادامه جستجو برای يافتن بازماندگان در کشتی سرنگون شده ايتاليايی


ادامه جستجو برای يافتن بازماندگان در کشتی سرنگون شده ايتاليايی
ادامه جستجو برای يافتن بازماندگان در کشتی سرنگون شده ايتاليايی

گروه های امدادی ایتالیا جستجو برای يافتن بازماندگان را در داخل يک کشتی لوکس کروز به نام «کاستا کونکورديا» که در سواحل شمال ايتاليا پس از برخورد با سنگ واژگون شد، مجددا آغاز کرده اند.

جستجو بعد از ظهر روز دوشنبه، چند ساعت بعد از آنکه محلی که کشتی به گل نشسته بود به دليل هوای متلاطم تضعیف شد و غواصان را مجبور به فرار از مخاطره کرد، دوباره آغاز کردند.

تاکنون مرگ شش نفر تاييد شده است و ۲۹ نفر مفقود هستند. شرکت صاحب کشتی، مقصر حادثه را خطای کاپیتان، اعلام کرده است.

یک سخنگوی شرکت می گوید که کاپیتان در مسير «غیر مجاز و تایید نشده» حرکت می کرده است. وی افزود: کاپیتان بیش از حد نزدیک به ساحل شده بود و تصمیم گیری او به هنگام تخليه کشتی در موقع اضطراری، از قوانين تخليه کشتی که بر اساس استانداردهای بین المللی پايه گذاری شده اند، پیروی نکرده است.

کاپیتان فرانچسکو شتينو، در بازداشت پلیس، به اتهام قتل غير عمد بدليل رها کردن کشتی قبل از اينکه همه مسافران نجات يابند، بسر می برد.

کشتی با بیش از چهار هزار نفر سرنشين در اواخر روز جمعه به گل نشست. بازماندگان یک صحنه پر هرج و مرج و وحشتناک را توصیف می کنند. برخی می گویند هيچ سازماندهی و نظمی پس از حادثه وجود نداشت، در حالی که برخی ديگر با شنا در آبهای سرد مدیترانه خود را به ساحل رساندند.

XS
SM
MD
LG