لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۹

از آغاز شیوع ویروس کرونا در ایتالیا تاکنون ۱۳۳ نفر مبتلا شده‌اند و ۲ نفر نیز جان باخته‌اند؛ تلاش دولت ایتالیا برای مهار این بیماری


گردشگران با ماسک محافظ در شهر ونیز، ایتالیا - ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰
گردشگران با ماسک محافظ در شهر ونیز، ایتالیا - ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰

ایتالیا برای مهار کردن بزرگترین شیوع ویروس کرونای جدید در اروپا، روز یکشنبه، ۴ اسفند، چندین شهر در شمال ایتالیا، که بیشترین موارد مبتلا در آنها گزارش شده را در حال تعطیلی کامل قرار داد و فعالیت‌های عمومی در این شهرها را کنسل کرد.

به گزارش رویترز، دولت ایتالیا این اقدامات اضطراری را پس از دو مورد مرگ در مناطق ثروتمند «لُمباردی» و «وِنِتُو»، تصویب کرد.

افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در این منطقه که ارتباط مستقیمی با منشأ بروز این بیماری نداشتند، موجب نگرانی مقامات شده و آنها را مجبور به تعطیل کردن مدارس، ادارات، رستوران‌ها، و لغو رویدادهای اجتماعی و ورزشی کرده است.

تقریباً تمام ۱۳۳ مبتلا به ویروس کرونا در ایتالیا در شمال کشور هستند، که ۸۹ نفر در لمباردی و ۲۴ نفر در ونتو گزارش شده است.

شهر میلان مرکز اقتصادی ایتالیا که در ناحیه لمباردی واقع است بی تأثیر نمانده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، در اوج هفته مد میلان که یکی از بزرگترین و معتبرترین رویدادهای مد درجهان است، جورجیو آرمانی برند مشهور ایتالیایی نمایش خود را که قرار بود در روز یکشنبه ۴ اسفند برگزار شود، در لحظه آخر کنسل کرد.

آرمانی شنبه شب در یک بیانیه اعلام کرد که از روی احتیاط و برای حفظ سلامت عموم شوی خود را لغو می کند و نمایش مد را در یک سالن خالی از جمعیت انجام داده و از طریق رسانه جاری (استریمینگ) در اینترنت پخش خواهد کرد.

آسوشیتدپرس، همین طور به نقل از مقامات ایتالیا نوشت، ۳ مورد مبتلا نیز در شهر ونیز تأیید شده که هر سه در سنین ۸۰ هستند. این امر موجب شد که مقامات شهر ونیز، کارناوال مشهور ونیز را که هر سال ده ها هزار نفر گردشگر و بازدیدکننده را به این شهر می آورد، لغو کند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG