لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۹

سرقت "کمی غذا" توسط بی‌خانمان‌ها و گرسنگان در ایتالیا جرم نیست


عالی‌ترین مرجع قضایی ایتالیا، با این استدلال که "نیاز فوری و ضروری" به غذا جرم محسوب نمی شود، رأی به لغو حکم زندان متهم داد.
عالی‌ترین مرجع قضایی ایتالیا، با این استدلال که "نیاز فوری و ضروری" به غذا جرم محسوب نمی شود، رأی به لغو حکم زندان متهم داد.

دزدیدن مقدار کمی غذا از فروشگاه‌های ایتالیا توسط گرسنگان و بی‌خانمان‌ها، شاید دیگر جرم به حساب نیاید.

دیوان عالی ایتالیا در پرونده‌ای، که یادآور رمان "بی‌نوایان" ویکتور هوگو است، حکم یک بی‌خانمان اوکراینی را که هنگام سرقت مقداری اندکی غذا بازداشت شد، لغو کرد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، رومن اوستریاکف حدود پنج سال پیش مقداری پنیر و سوسیس به ارزش حدود ۴ یورو (کمتر از پنج دلار) از فروشگاهی در جنوا برداشت، اما پول آن را بطور کامل پرداخت نکرد.

در فوریه ۲۰۱۵ میلادی (زمستان ۱۳۹۳) دادگاه بدوی او را به شش ماه زندان و پرداخت ۱۰۰ یورو جریمه نقدی محکوم کرد. اما از آنجا که وی اقدام به فرار نکرده بود، پرونده به دادگاه تجدید نظر رفت.

در پرونده آمده است که وی تنها پول نان را پرداخت کرده بود و هنگامی که کارمند فروشگاه متوجه قضیه شد، او هنوز فروشگاه را ترک نکرده بود، در نتیجه جرم او از "سرقت"، باید به "تلاش برای سرقت" کاهش یابد.

به نوشته نیویورک تایمز، عالی‌ترین مرجع قضایی ایتالیا، با این استدلال که متهم "نیاز فوری و ضروری" به غذا داشته، حکم اولیه را رد کرد و گفت این اقدام جرم محسوب نمی‌شود.

XS
SM
MD
LG