لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۰

مرگ و زندگی در یک آغوش؛ روایتی از زلزله ایتالیا


نیروهای امدادی ایتالیا در حال جستجو برای بازماندگان زلزله
نیروهای امدادی ایتالیا در حال جستجو برای بازماندگان زلزله

در میانه ویرانه های زلزله اخیر ایتالیا، آغوش یک دختر جان خواهرش را نجات داد.

در مراسمی در روز شنبه در ایتالیا، اسقفی که مراسم خاکسپاری ۳۵ نفر از ۲۹۱ کشته در زلزله را برگزار می کرد داستان مرگ و زندگی دو خواهر را برای حضار در کلیسا تعریف کرد.

به روایت این اسقف، روز چهارشنبه و ۱۵ ساعت پس از وقوع زلزله، هنگامی که نیروهای کمکی به دنبال قربانی ها بودند، در زیر آوار با صحنه ای بسیار تکان دهنده روبرو شدند.

در حالی که نیروهای آتشنشانی مخروبه ها را کنار می زدند با دو خواهر، جولیا و جورجیا، روبرو شدند. در زیر آوار، جولیا، ۹ ساله، روی خواهر کوچکترش، جورجیای ۴ ساله، قرار گرفته بود و او را در آغوش داشت.

جولیا ساعت ها بود که جان خود را از دست داده بود، اما جورجیای ۴ ساله زنده بود. به گفته یکی از مأموران آتشنشانی جولیا طوری خواهر کوچکترش را بغل کرده بود که فضایی برای محافظت از او و جریان هوا برای تنفس درست شده بود. جولیا در نجات دادن جان خواهر کوچکترش جان خود را از دست داده بود.

در حین این مراسم خاکسپاری، جورجیا چهارمین سالروز تولدش را در بیمارستانی در نزدیکی کلیسا سپری کرد تا بهبود یابد. به گفته خبرگزاری های ایتالیا، جورجیا در حال حاضر در شوک به سر می برد و تا کنون هیچ حرفی نزده است. او فقط می خوابد، گریه می کند، و به دنبال عروسک و مادرش است که او نیز به خاطر جراحاتش در بیمارستان به سر می برد.

XS
SM
MD
LG