لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۱

هدیه تولد ۱۸ سالگی "پاسخ فرهنگی" ایتالیا به تروریسم


دولت ایتالیا اخیرأ تصمیم گرفته است با هدف جلوگیری از گرایش جوانان آن کشور به افراطی‌گرایی و مقابله با تروریسم، به افرادی که تولد ۱۸ سالگی خود را جشن می‌گیرند، یک هدیه نقدی ۵۰۰ یورویی (۵۶۶ دلار) بدهد تا در سالن‌های تئاتر و کنسرت‌های موسیقی و موزه‌های سراسر ایتالیا هزینه کنند.

ایده ارائه یک "پاسخ فرهنگی به تروریسم" برای نخستین بار در سال گذشته و پس از حملات تروریستی پاریس مطرح شد و قرار است از پانزدهم سپتامبر سال جاری (۲۵ شهریور ماه) اجرایی شود و حدود ۵۷۵ هزار نوجوان در ایتالیا را، که طی چند سال آینده ۱۸ ساله خواهند شد، شامل خواهد شد.

نشریه "سیرکا" از قول ماتئو رنزی نخست وزیر ایتالیا در واکنش به حملات پاریس نوشت که "آنها (تروریست‌ها) در اندیشه ترور و وحشت هستند، ما پاسخ آنها را با فرهنگ می‌دهیم. آنها تندیس‌ها را تخریب می کنند، ما عاشق هنر هستیم. آنها کتاب‌ها را نابود می‌کنند، ما در کشور کتابخانه‌ها هستیم."

نشریه "وُکس" نیز در گزارشی در همین زمینه نوشت که دولت ایتالیا امیدوار است این "پاداش فرهنگی" بتواند از گرایش جوانان در آن کشور به سمت گروه های افراطی و رادیکالیزه شدن آنها پیشگیری کند؛ طرحی که نزدیک به ۲۹۰ میلیون یورو (بیش از ۳۲۵ میلیون دلار) هزینه در بر خواهد داشت.

XS
SM
MD
LG