لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۵۰

زندگی "برلوسکونی" فیلم می شود


سیلویو برلوسکونی
سیلویو برلوسکونی

در جریان برگزاری هفتاد و سومین جشنواره سینمایی ونیز، "پائولو سورنتینو" کارگردان نامدار ایتالیایی و برنده جایزه اسکار اعلام کرد، قصد دارد فیلمی درباره "سیلویو برلوسکونی" نخست وزیر پیشین ایتالیا و یکی از چهره های جنجالی آن کشور بسازد.

این فیلم داستانی" لورو" نام دارد و گوشه هایی از زندگی پرفراز و نشیب این سیاستمدار کهنه را به تصویر می کشد.

"پائولو سورنتینو" بعد از گفت و گو با کارشناسان، صاحب نظران، دوستان و نزدیکان "سیلویو برلوسکونی"، طرح اولیه را نوشته و در ماههای آینده نگارش فیلمنامه را به پایان می برد.

پائولو سورنتینو
پائولو سورنتینو

هر چند که "پائولو سورنتینو" از بیان جزئیات بیشتری درباره فیلم خودداری کرد، ولی گفته می شود او فیلمبرداری این پروژه را از تابستان آینده آغار می کند.

"پائولو سورنتینو" علاقه زیادی به سیاست دارد و درگذشته هم آثار جنجالی در این چهارچوب تولید کرده است، از جمله فیلم "ال دیوو" که بر اساس زندگی "جولیو اندروتی" یکی دیگر از نخست وزیران پیشین آن کشور ساخت.

"ال دیوو" در ایتالیا سر و صدای زیادی کرد و یکی از فیلمهای پرفروش سال بود، در جشنواره سینمایی کن هم مورد توجه قرار گرفت و جایزه ویژه هیأت داوران را دریافت کرد.

او در ماههای اخیر سرگرم تولید سریال تلویزیونی "پاپ جوان" بود، داستان زندگی نخستین پاپ آمریکایی تبار که درگیر هوای نفس، غرایز انسانی، شهوت قدرت و مسئولیت های دینی خود در واتیکان است. این مجموعه که "جود لا" و "دایان کیتون" بازیگران اصلی آن هستند از شبکه اسکای پخش خواهد شد.

پائولو سورنتینو
پائولو سورنتینو

تهیه کننده فیلم جدید این کارگردان ایتالیایی "ایندیگو فیلمز" است و این شرکت همچنان به همکاری خود با این کارگردان صاحب نام ادامه خواهد داد.

این در حالی است که به نظر می رسد کمپانی "مدوسا" که حامی مالی و پشتیبان فیلمهای اخیر "پائولو سورنتینو" بوده، علاقه ای برای مشارکت در این پروژه ندارد، "مدوسا" یکی از شرکتهای وابسته به "سیلویو برلوسکونی" است.

خبر تولید این فیلم در حالی اعلام شد که به نظر میرسد "سیلویو برلوسکونی" هشتاد ساله پس از سالها حضور در صحنه سیاست ایتالیا، قصد بازنشستگی دارد.

سیلویو برلوسکونی
سیلویو برلوسکونی

او چندی پیش تحت عمل قلب باز قرار گرفت و در حال حاضر دوران نقاهت خود را سپری می کند. نخست وزیر پیشین ایتالیا به توصیه پزشکان از فعالیتهای سیاسی و تجاری خود بصورت قابل توجهی کاسته و حضور کم رنگی در محافل عمومی دارد.

XS
SM
MD
LG