لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۴

مجلس نمایندگان ایتالیا به نخست وزیر جدید رای اعتماد داد


مجلس نمایندگان ایتالیا به نخست وزیر جدید رای اعتماد داد
مجلس نمایندگان ایتالیا به نخست وزیر جدید رای اعتماد داد

ماریو مونتی نخست وزیر جدید ایتالیا دومین رای اعتماد پارلمان را بدست آورده است، و ماموریت دولت او برای کمک به حل بحران بدهی کشور تایید می شود.
مجلس نمایندگان روز جمعه با ۵۵۶ رای موافق در برابر ۶۱ رای مخالف دولت جدید را تایید کرد. روز پنجشنبه سنا رای مشابهی صادر کرد.
دولت غیر منتخب و تکنوکرات مونتی پس از آن که بحران مالی ایتالیا سیلویو برلوسکونی نخست وزیر را ناچار ساخت استعفا دهد، تشکیل شد.
مونتی، استاد اقتصاد و کمیسر سابق اتحادیه اروپا، روز چهارشنبه کارش را آغاز کرد و قول داده است برای رشد اقتصادی اصلاحات سختی انجام دهد. او می گوید ایتالیایی ها ناچار خواهند شد از خودگذشتگی کنند تا پیشرفت دوباره اقتصاد ممکن شود.
اروپا تاکنون سه کشور - یونان، ایرلند و پرتغال - را از نظر مالی نجات داده است، اما اقتصاد ایتالیا سومین اقتصاد بزرگ در ناحیه ۱۷ کشوری یورو است و بزرگتر از آن است که بتواند نجات داده شود.
ماریو مونتی روز جمعه گفت او برای بحث درباره بحران ناحیه یورو پنجشنبه آینده در استراسبورگ با نیکولا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان ملاقات خواهد کرد.
مونتی گفته است دولت او دگرگون ساختن تمام سیستم مالیاتی را بررسی خواهد کرد. اقدامات ممکن است کاهش مالیات ها برای کار فرمایان و معافیت های مالیاتی برای استخدام زنان را شامل شود. مونتی گفت او ممکن است مالیات نامطلوب بر مستغلات را که در دولت برلوسکونی حذف شد باز گرداند، وافزود انتقال بار مالیات از کار فرمایان به مصرف کنندگان رشد را تشویق خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG