لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۴

واکنش خشم آلود به کمپین روز باروری در ایتالیا


سیاست های تشویق باروری در ایتالیا جواب عکس داده است.
سیاست های تشویق باروری در ایتالیا جواب عکس داده است.

مقاله ای از مت میتون در ایندپندنت

وزارت بهداشت و درمان ایتالیا در آستانه "روز باروری" که برای نخستین بار در ۲۲ سپتامبر در آن کشور برگزار می شود ۱۲ پوستر منتشر کرده است. یکی از پوسترها تصویر زنی است که یک ساعت شنی در دست دارد و در کنار آن نوشته شده است: "زیبایی سن نمی شناسد. اما باروری چرا."

پوستر دیگری دو جفت پای بیرون زده از زیر یک پتو را با این شعار نشان می دهد: "والدین جوان. بهترین راه برای آفرینندگی."

اما کمپین معکوس کردن نرخ رو به نزول تولد در ایتالیا واکنش های تندی را در پی داشته است.

یکی از نویسندگان سرشناس ایتالیا در صفحه فیسبوک اش نوشته است: "این یعنی، خیلی ساده، عجله کنید و بچه دار شوید: شغل مطمئنی ندارید؟ اهمیتی ندارد. یقین ندارید که شریک تان فرد مناسبی است؟ سخت نگیرید."

از دهه شصت میلادی نرخ تولد در ایتالیا به نصف تقلیل پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۸۸۰۰۰ هزار کودک در ایتالیا متولد شدند. این پایین ترین نرخ تولد در ایتالیا از سال ۱۸۶۱ است.

نرخ بیکاری در میان جوانان در ایتالیا ۳۵ درصد است.

در چنین شرایطی بسیاری از جوانان تصمیم می گیرند تا نداشتن یک شغل ثابت صاحب فرزند نشوند.

الیزابتا ادیس، استاد اقتصاد دانشگاه ساساری در ایتالیا، می گوید: "پرداخت مشوق مالی برای فرزند دار شدن می تواند در خانواده هایی که مشکلات مالی تاثیر گذار باشد، اما رابطه ای میان پرداخت پول و نرخ تولد وجود ندارد. آن چه وجود دارد، رابطه میان طیف خدمات ارائه شده و مردمی است که دارای بچه های بیشتری هستند."

او می گوید: "بچه دار شدن یک پروژه بلند مدت است. مدارس باید تا ساعت ۶ عصر باز باشند تا وقت یک مادر برای کار کردن آزاد باشد، و طی دوره خردسالی بچه ها هم کمک ها باید ادامه بیابد."

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.
XS
SM
MD
LG