لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۰

حمله دانشجویان بسیجی همدان به زیارتگاه یهودیان جهان در این شهر


حمله دانشجویان بسیجی همدان به زیارتگاه یهودیان جهان در این شهر
حمله دانشجویان بسیجی همدان به زیارتگاه یهودیان جهان در این شهر

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، گروهی از دانشجویان بسیجی دانشگاه بوعلی سینا به آرامگاه استر و مردخای در همدان حمله کرده و به سردادن شعار علیه اسراییل پرداخته و آنگاه تابلوی این زیارتگاه را کندند.

این گروه از دانشجویان بسیجی تهدید کردند: اگر دولت اسراییل دست به ویرانی مسجدالاقصی بزند، اینان نیز آرامگاه و زیارتگاه استر و مردخای را ویران خواهند کرد.

تجمع اعتراضی «دانشجویان بسیجی» دانشگاه بوعلی سینای همدان و حمله به این مکان مقدس مذهبی پیروان دین یهود، بدون مقاومت نیروهای پلیس و امنیتی صورت گرفت.

بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا در اطلاعیه دعوت برای هجوم به این آرامگاه مقدس پیروان دین یهود قدیسان خفته در این آرامگاه را «ملعونان» نامیده بود.

«ملعون» خواندن بزرگان و پیامبران ادیان الهی در حالی صورت می گیرد که به استناد کتب اسلامی و تاییدیه سازمان میراث فرهنگی شمار کثیری آرامگاه پیامبران دین یهود که مورد تایید اسلام نیز هستند در ایران قرار دارند که تاکنون سخت مورد احترام پیروان اسلام بوده اند، از جمله آرامگاه یوشع، دانیال نبی، حیقوق، حجی، قیدار، اشموئیل، سلوم و...

خبر حمله به یکی از مهمترین آثار میراث فرهنگی ایران زمین در غرب کشور که نقطه مشترک ادیان ابراهیمی ست اعتراض دوستداران حفظ میراث فرهنگی و مذهبی کشور را در پی داشت.

یکی از دوستداران حفظ میراث فرهنگی کشور در همدان نوشته است: «این گروه ها به چه حقی به خود اجازه می دهند برای مبارزه با دولت اسراییل آثار باستانی و میراث فرهنگی ایران زمین را ویران کنند؟»

XS
SM
MD
LG