لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۳

سانحه جزئی برای هواپیمای ایران در استانبول


مقام های شرکت هواپیمایی ماهان ایر می گویند ترمز های هواپیما کار نکرد.
مقام های شرکت هواپیمایی ماهان ایر می گویند ترمز های هواپیما کار نکرد.

رسانه های ترکیه از سانحه برای یک هواپیمای مسافربری شرکت هوایی ماهان ایر در فرودگاه آتاتورک استانبول خبر داده اند.

در تصاویری که از این حادثه منتشر شده، هواپیمای ایرانی بعد از فرود در باند این فرودگاه، با گاردریل کنار جاده برخورد کرده است. به نظر می رسد هواپیما بعد از انحراف و عبور از گاردریل، به اتوبوسی که در سوی دیگر باند پارک بود، آسیب زده است.

خبرگزاری صداوسیما با اعلام این که این هواپیمای مسافربری یک ایرباس A310 بوده، نوشت "دلیل مشخصی" برای این حادثه اعلام نشده است.

گزارش رسانه های محلی در استانبول، اشاره ای به تلفات انسانی نداشته اند.

فرامرز سروی، معاون تعمیرات و مهندسی شرکت هواپیمایی ماهان هم تایید کرد، "خوشبختانه هیچ یک از مسافران این پرواز صدمه ندیده اند."

پایگاه اینترنتی روزنامه وطن، درباره جزئیات این حادثه نوشت: پس از این سانحه چرخ های جلوی هواپیما بدلیل برخورد شدید با محافظ کنار باند فرود جمع شد و خودروهای اطفای حریق و گروه های امداد و نجات برای اقدامات امنیتی در محل حاضر شدند.

معاون تعمیرات شرکت هواپیمایی ماهان گفت متاسفانه به دلیل بی توجهی به مقررات جابجایی در داخل پارکینگ، هواپیما ساعت ۸:۳۰ به وقت محلی دچار حادثه شد.

به گفته این مقام مسئول شرکت هواپیمایی ماهان، ترمز هواپیما پس از توقف در پارکینگ فرودگاه استانبول عمل نکرد و باعث برخورد آن با گاردریل فرودگاه شد.

باشگاه خبرنگاران جوان هم گزارش داد این هواپیما‌ که صبح پنج‌شنبه، سوم دی ماه، از فرودگاه "امام خمینی" به سمت ترکیه پرواز کرده بود پس از رسیدن به فرودگاه استانبول، هنگام تغییر جهت برای قرار گرفتن در موقعیت پارکینگ، با حفاظ های اطراف تاکسی‌وی برخورد کرد‌.

خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از شرکت ماهان اعلام کرد مسافرانی که قرار بود با این پرواز به ایران برگردند با هواپیمای دیگری، به ایران پرواز کردند.

XS
SM
MD
LG