لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۹

نتانیاهو: اسراییل آماده مذاکره است


نتانیاهو: اسراییل آماده مذاکره است
نتانیاهو: اسراییل آماده مذاکره است

اگر فلسطینیان با تجدید مذاکرات صلح موافقت کنند،من آماده ام همه چیز را روی میز بگذارم .

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل روز پنجشنبه در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی العربیه تصریح کرد آماده ام هر کجا و با هرکسی که حق موجودیت اسراییل را بپذیرد، گفتگو کنم. وی با اشاره به خودداری محمود عباس رییس تشکیلات خود گردان فلسطینی از مذاکره تا زمان شهرک سازی ها تاکید کرد ما نیاز داریم پشت میز مذاکره بنشینیم.

محمود عباس گفته است که قصد دارد در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر درخواست عضویت کامل یک فلسطین مستقل را مطرح کند. اسراییل با چنین اقدامی مخالف است.

نتانیاهو می افزاید من درک می کنم برای صلح به توافق ها و مصالحه های دشواری نیاز داریم. وی در این باره توضیحی نداده است. نخست وزیر اسراییل با دفاع از محاصره دریایی نوار غزه می گوید برای جلوگیری از ارسال سلاح به حماس این اقدام ضروری است. نخست وزیر اسراییل همچنین در پاسخ به پرسشی پیرامون ناآرامی های سوریه گفت اسراییل دخالت نمی کند اما نگران اوضاع این کشور است و جوانان سوری را شایسته زندگی و آینده بهتری می داند. نتانیاهو همچنین گفته است ما می خواهیم آرامش در امتداد مرز اسراییل- سوریه حفظ شود و این وضعیت تنها با یک قرارداد صلح تحقق می یابد.

XS
SM
MD
LG