لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۵

ايلان گراپل: مقام های مصری در زندان با من رفتار خوبی داشتند


ايلان گراپل: مقام های مصری در زندان با من رفتار خوبی داشتند
ايلان گراپل: مقام های مصری در زندان با من رفتار خوبی داشتند

ايلان گراپل، اسراييلی آمريکايی تبار که از زندان مصر آزاد شد، می گويد، مقام های مصری در زندان با وی رفتار خوبی داشتند.

هواپيمای حامل ايلان گراپل روز پنجشنبه وارد فرودگاه بن گورين شد. اين اسراييلی آمريکايی تبار در فرودگاه از سوی مادرش و همچنين گری ايکرمن، نماينده کنگره آمريکا که در حصول توافق مبادله زندانيان ميانجی گری کرد، مورد استقبال قرار گفت. قاهره، گراپل را از ماه ژوئن سال جاری به اتهام جاسوسی زندانی کرده بود.

ايلان گراپل در مبادله با ۲۷ مصری آزاد شد. زندانيان مصری به جرم ارتکاب به جنايت از جمله قاچاق، در اسراييل زندانی بودند. ايلان گراپل در يک مصاحبه مطبوعاتی از حسن رفتار مقام های مصری تشکر کرده و گفت: به رغم شرايط و تنش های موجود در مصر، من از مقام های مصری تشکر می کنم که رفتار خوبی با من داشتند. آن ها بر اساس موازين دينی خود با من با احترام رفتار کردند و نگذاشتند به من آسيبی برسد.

گراپل در سال ۲۰۰۵ از آمريکا به اسراييل مهاجرت کرد. و در سال ۲۰۰۶ در جنگ لبنان زخمی شد. اسراييل جاسوس بودن گراپل را تکذيب می کند. وابستگی ايلان گراپل به اسراييل در صفحات فيس بوکش که او را در لباس نظامی نشان می دهد، قابل مشاهده است. او دانشجوی رشته حقوق در آمريکا بود و در موسسه غيرانتفاعی سينت آندرو، در امور پناهندگان، فعاليت می کرد.

خانواده های زندانيان مصری در منطقه مرزی دو کشور برای استقبال از زندانيان، حضور داشتند.

XS
SM
MD
LG