لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۶

انتصاب یسرائیل کاتز به عنوان وزیر خارجه جدید اسرائیل؛ پارلمان باید تایید کند


بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، (راست) در کنار یسرائیل کاتز، وزیر پیشنهادی امور خارجه از سوی کابینه جنگی به کنست. (آرشیو)
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، (راست) در کنار یسرائیل کاتز، وزیر پیشنهادی امور خارجه از سوی کابینه جنگی به کنست. (آرشیو)

کابینه جنگی اسرائیل روز یکشنبه دهم دی انتصاب یسرائیل کاتز، وزیر انرژی فعلی، به عنوان وزیر امور خارجه جدید این کشور را تصویب کرد.

طبق این چرخش از پیش تعیین شده در سطح وزیران، الی کوهن، وزیر امور خارجه کنونی، به عنوان وزیر انرژی در کابینه جنگی تحت رهبری نتانیاهو به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.

انتصابات جدید در دولت اسرائیل به منظور نهایی شدن، مستلزم تایید پارلمان این کشور، کنست، است.

دولت اسرائیل همچنین با برگزاری انتخابات به تعویق افتاده شهرداری در ماه فوریه موافقت کرد. تایید نهایی این تصمیم نیز بر عهده کنست اسرائیل است.

دفتر بنیامین نتانیاهو در این ارتباط اعلام کرد معمولا اسرائیل در ایام جنگ انتخابات برگزار نمی‌کند اما این انتخابات از قبل تعیین شده و برگزاری آن یک بار به تعویق افتاده است.

تغییرات در کابینه جنگی اسرائیل همزمان با هشتاد و ششمین روز از جنگ این کشور علیه گروه حماس با هدف نابوی این گروه اسلامگرای تحت حمایت جمهوری اسلامی ایران در نوار غزه اعلام می‌شود.

در جریان حمله تروریستی ۱۵ مهر حماس به جنوب اسرائیل، ۱۲۰۰ نفر از جمله زنان، کودکان، و سالخوردگان قتل‌عام و حدود ۲۴۰ تن دیگر نیز از سوی ستیزه‌جویان فلسطینی به عنوان گروگان به نوار غزه ربوده شدند. بر اساس تخمین‌ها هنوز ١٢٩ گروگان ربوده‌شده در اسارت ستیزه‌جویان اسلامگرای فلسطینی هستند.

آمریکا، کانادا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها گروه حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG