لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۶

موسسه دفاعی «البیت سیستمز» اسرائیل دستگاه‌های تنفس مصنوعی تولید می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - موسسه دفاعی «البیت سیستمز» اسرائیل روز دوشنبه اعلام کرد خط تولید خود را برای ساخت هزاران دستگاه اتوماتیک تنفس مصنوعی و جبران کمبود آن به دلیل بیماری همه‌گیر «کووید۱۹» تغییر کاربری داده است.

این شرکت که در کار تولید تجهیزات تسلیحاتی پیشرفته و سیستم‌های تجسسی است، می‌گوید بر مبنای فناوری شرکت پزشکی «لایف‌کَن مدیکال» دستگاه‌های تنفس مصنوعی می‌سازد تا مراکز درمانی بتوانند به بیمارانی با مشکلات تنفسی نه چندان وخیم خدمات ارائه دهند.

اسرائیل با بیش از ۱۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و بیش از ۱۰۰ مورد مرگ ناشی از عفونت ریه «کووید۱۹» مانند دیگر کشورها برای یافتن دستگاه های تنفس مصنوعی تلاش می کند.

مقام های مسئول در اسرائیل می گویند آن کشور باید در این زمینه خودکفا شود؛ زیرا بعضی از تولیدکنندگان قیمت ها را بالا برده و دیگران سفارش ها را لغو کرده اند تا به درخواست دولت‌های خود پاسخ دهند.

به گزارش وزارت بهداشت اسرائیل، در حال حاضر حدود ۳۵۰۰ دستگاه تنفس مصنوعی در آن کشور وجود دارد که این رقم تقریبا برابر یک دستگاه به ازای هر ۲۵۰۰ شهروند محسوب می شود.

این در حالی است که ایالات متحده حدود ۲۰۰ هزار دستگاه تنفس مصنوعی دارد که معادل یک دستگاه به ازای هر ۱۶۳۵ آمریکایی است.

مقام های اسرائیل می گویند قصد دارند ذخیره ملی آن کشور از دستگاه های تنفس مصنوعی را به ۷ هزار دستگاه برسانند.

اسرائیل ممکن است لازم باشد این دستگاه ها را به مناطق فلسطینی - که برای هر ۱۶ هزار فلسطینی یک دستگاه دارند - هم بفرستد.

دانشمندان اسرائیلی دستگاه تنفس مصنوعی ساده ای را هم ارائه داده اند که با قیمتی به مراتب ارزان تر بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار قابل تولید است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG