لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

حملات متقابل اسرائیل به لبنان؛ در پی شلیک «موشک‌های هدایت شونده» از لبنان به اسرائیل 


حملات توپخانه‌ای اسرائیل به مناطقی از لبنان
حملات توپخانه‌ای اسرائیل به مناطقی از لبنان

ارتش اسرائیل از شلیک موشک‌های ضد تانک از خاک لبنان به سمت یک نقطه نظامی در مرز خبر داد.

وب‌سایت الجزیره نوشت که «سایت الظهیره اسرائیل» در جنوب لبنان هدف دو موشک هدایت شونده قرار گرفت و توپخانه ارتش اسرائیل در حال بمباران مناطقی در داخل خاک لبنان است.

شبکه الجزیره به نقل از یک منبع آگاه نوشت که «حزب الله لبنان دو موشک را به سمت سایت مرزی اسرائیل در الظهیره در جنوب لبنان شلیک کرد.»

براساس این گزارش در نتیجه هدف قرار دادن این «سایت مرزی» با دو «موشک هدایت شونده» به نیروهای اسرائیلی تلفاتی وارد شده است. ارتش اسرائیل ساعتی بعد کشته شدن سه اسرائیلی را تایید کرد.

تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش اسرائیل در ساعات پایانی روز دوشنبه ۱۷ مهر، باعث کشته شدن سه تن از نیروهای وابسته به حزب‌الله شد.

حزب الله گفت حمله تازه در پاسخ به گلوله باران اسرائیل در روز یکشنبه بود که سه شبه‌نظامی حزب الله در آن کشته شدند. گروه مورد حمایت جمهوری اسلامی، متحد کلیدی حماس، حملات گروه‌های فلسطینی به اسرائیل را تایید کرده است، اما هنوز رسما به جنگ نپیوسته است.

در روزهای گذشته همزمان با اعزام ناو هواپیمابر آمریکایی یو‌اس‌اس جرالد فورد؛ گروه تحت حمایت جمهوری اسلامی، حزب‌الله لبنان تهدید کرده بود در صورت مداخله مستقیم آمریکا در جنگ اسرائیل و حماس، این گروه به مواضع آمریکا در خاورمیانه حمله خواهد کرد.

به گزارش تایمز اسرائيل، یک سخنگوی حزب‌الله پس از آنکه آمریکا اعلام کرد کشتی‌های جنگی خود را به منطقه می‌فرستد، با صدور بیانیه‌ای گفت: «فلسطین، اوکراین نیست.»

به گفته مقامات آمریکا، ناو هواپیمابر آمریکایی یو‌اس‌اس جرالد فورد با ۵۰۰۰ ملوان و عرشه هواپیماهای جنگی خود، همراه با رزم‌ناوها و ناوشکن‌ها، برای پاسخگویی به هرگونه تهدیدی، وارد منطقه شده است. پنتاگون گفته است که هواپیماهای جنگی، ناوشکن‌ها و رزم‌ناوهای آمریکایی که با فورد حرکت می‌کنند، عملیات دریایی و هوایی انجام خواهند داد که می‌تواند از جمع‌آوری اطلاعات تا حملات دوربرد را شامل شود.

XS
SM
MD
LG